Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy úszhatom meg a bkv...

Hogy úszhatom meg a bkv büntetést?

Figyelt kérdés
Augusztusban otthon hagytam a bérletem, és persze hogy jöttek az ellenőrök, megbüntettek 12000 forintra, gondoltam majd beviszem a bérletet és megúszom pár ezerrel, de aztán elfelejtődött a dolog, semmit nem küldtek, én meg nem gondoltam rá. A napokban jött egy csekk 49000 forintról, amit be kell fizetnem. A bérletszelvény még megvan, ami akkor érvényes volt, de már átadták egy ügyvédi irodának az "ügyemet". Hogy tudnám elérni ,hogy csak a késedelmi díjat kelljen befizetnem? Köszi! Kati
2010. dec. 9. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ezt már egyszer megkérdezted. Sehogy. Büntetés, most már késedelmi kamat és ügyvédi díj is terhel téged. És hidd el, ha már az iroda dolgozott az ügyeden, esze ágában nem lesz elengedni a díjat.

Persze várhatsz még, hátha elfelejtik, de ne lepődj meg, ha egyszer csak megjelenik egy végrehajtó és elviszi a tévéd.

2010. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
elvileg sehogy, behajthatják. de hogy lásd az együttérzésemet, rajtam több mint másfél milliót követel a zugügyvédjük. és az még tavaly volt, tehát plusz egy év kamat, ami nem tudom mennyi. :)
2010. dec. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kérj részletfizetést mert vagy így vagy úgy be behajtják rajtad..Minél tovább húzod annál több lesz a tartozásod..
2010. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, és bocs, ha már volt a kérdés :)

2. nak: Biztos azért nem készült még el a négyes metró, mert a te pénzedre várnak :D

2010. dec. 10. 07:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs ingatlan a neveden, szard le az egészet. Behajthatatlan követelésként megy a süllyesztőbe.
2010. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!