Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Próbaidő alatt ha táppénzen...

Próbaidő alatt ha táppénzen vagyok alatta megszüntethetik a munkaviszonyomat?

Figyelt kérdés
Mert ha jól tudom táppénzen vagy védett vagy, ez a próbaidőre is vonatkozik?
2010. dec. 12. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
próbaidőn nincs táppénz
2010. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
attol függ. én is voltam próba idős amikor gyárba mentem el dolgozni, nem telt el egy hónap(3hós proba idő) már is elvágtam csúnyán az ujjam. el akartak küldeni táppénzre de nem mentem el,mert féltem h akkor kirúgnak.
2010. dec. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz alatti munkajogi védelem csak határozatlan idejű munkaviszony esetén illeti meg a munkavállalót. A próbaidő alatt illetve határozott idejű munkaviszony esetén a szerződés lejártakor jogszerűen szüntetheti meg a munkáltató a munkaviszonyt akkor is ha táppénzen vagy.
2010. dec. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első!

Próbaidőn is van táppénz, ha előtte volt már táppénzre jogosító munkaviszonya.

Kérdező!

Nem érdemes táppénzre menni, mert nagy eséllyel nem tartanak ott a próbaidő lejárta után...

2010. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbaidőn is van táppénz, ha az ember beteg, és nem tud dolgozni vele...

Velem megtörtént, hogy próbaidő alatt táppénzre mentem, bár alatta nem, de mikor visszamentem dolgozni, már azzal fogadtak, hogy köszönik szépen, hazamehetek, annak ellenére, hogy betegségem a munkáltató hibája volt, és csak azért nem indítottam ellenük vizsgálatot, és nem minősíttettem hivatalosan "munkahelyi balesetnek", mert nem akartam pereskedni.

2010. dec. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt nincs felmondási védelem. Az csak határozatlan idejű munkaviszonynál van, és csak rendes felmondás esetén.

A próbaidő alatti munkaviszony-megszüntetés nem felmondás.


egy ügyvéd

2010. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9:53 Mindig tanul vmit az ember :)


De akkor sem érdemes táppénzezni ilyenkor, ha lehet.

2010. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!