Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elmegyek betegállományba,...

Ha elmegyek betegállományba, az alatt az idő alatt megszüntethetik a munkaviszonyomat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
nem, ha csak a cég is maga megszünik és felszámolják. Akkor igen. Vagy ha nem jelented be hivatalosan hogy beteg vagy többszöri felszólításra sem.
2011. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha határozatlan idejű szerződésed van, akkor nem. Ha határozott idejű, és közben lejár, akkor nem kötelesek hosszabbítani, csak mert táppénzen vagy.
2011. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem azt mondta egy jogász, hogy rendkívüli elbacsájtás lehetséges, és az a betegszabadságközben is
2011. szept. 29. 20:01
 4/8 A kérdező kommentje:
érződik az hogy el akarnak küldeni, ezért mennék el betegszabadságra,mert veseproblémái megyébként is indokolnák ezt. vajon ha visszajövök egyből kirúghatnak? vagy van valami védettségi időm a betegszabi után?
2011. szept. 29. 20:05
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Csak rendes felmondás ellen véd a táppénz, a rendkívüli ellen nem.

Viszont a rendkívülit csak törvényben meghatározott két ok esetén lehet alkalmazni, és e két okot nemigen tudod szolgáltatni, ha betegen fekszel otthon.

2011. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Nincs védettségi idő, ha visszamégy, akár aznap közölhetik a felmondást. És onnantól indul a felmentés.
2011. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
én úgy tudom, hogy 30 napig védettséged van (ha mostanában változtattak, akkor lehet, hogy nem, de így volt)
2011. szept. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is így tudom.. ahogyna az utolsó mondta. hogyha 15 napig vagyok betegszabin akkor 15 nap jár, ha 30 ig akkor 30, de ennél több nem. tehát msx 30 nap védettség jár, nekem ezt mondták. Meg azt is, hogyha történt egy ominózus eset, akkor 15 napja van a munkáltatónak hogy éljen a felmentési lehetőségggel, tehát kirúgjon azonnali hatállyal. ha elmegyek betegszabira a 15 nap közben ez akkor is él? erre lennék kiváncsi.
2011. szept. 30. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!