Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak, ha valakit zaklatással és fenyegetéssel feljelentenek? (Főleg ha a megfenyegetettek között szerepel egy 11hónapos kisgyerek? )

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

a fejelentésből nyomozás lesz. A nyomozásból lehet vád és a vadból lehet ítélet:


olyan, hogy fenyegetés, nincs. mire gondolsz?


Zaklatás


176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Aki mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját félelemkeltés céljából személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) volt házastársa, volt bejegyzett élettársa, vagy volt élettársa,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy


sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2009. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Arra gondolok fenyegetésen, hogy agyonveret, eltöreti kezed,lábad stb. Vagy ezt minek hívják?

Egyébként ezzel foglalkozol?

2009. jan. 23. 20:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tanú, vagy bizonyíték a fenyegetésre, a nyomozást megszüntetik
2009. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A családtag nem tudom mennyire számít tanunak,de ketten is vanak, akik előtt lezajlott.
2009. jan. 24. 09:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

már hogyne lenne olyan, hogy fenyegetés

itt a tényállás:


Veszélyes fenyegetés


151. § (1) Aki


a)


b) mást félelemkeltés céljából a megfenyegetett személyre vagy annak hozzátartozójára vonatkozó, a becsület csorbítására alkalmas tény nagy nyilvánosság elé tárásával komolyan megfenyeget,


elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2)


(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.

2009. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. jan. 26. 09:56
 7/11 anonim válasza:
Súlyos következmény lehet...
2009. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én zaklattam egy évig egy lányt a szerelmemmel, és kötelező gyógykezelésre ítéltek. Október végén kell befeküdnöm az illetékes kórház pszichiátriai osztályára.
2010. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szabados Ferenc válasza:
Engemet is feljelentettek zaklatás címen mert megpróbáltam észhez téríteni a feleségemet aki elhagyott egy kétgyerekes munkanélküli miatt.Többször is felhívtam,hogy gondolja át azt amit tesz,és ezért feljelentett a pasija zaklatásért.A poén,hogy még be sem hívtak kihalgatásra,de már üzent az előadó,hogy pénzbírságra számíthatok minimum.Ráadásul előtte a feleségem volt kihalgatáson és jegyzőkönyvbe mondta,hogy nem vette zaklatásnak a hívásaimat.Sajnos a pasijának az apja volt rendőr és valószínű,hogy ő mozgatja a szálakat a háttérből.Ezek után kiváncsian várom,hogy mi lesz a kihalgatás során.
2011. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szabados Ferenc válasza:

Kérdés:

Ha egy zaklatási perben én nyernék,mert felmentenek a vád alól,akkor tehetek e feljelentést rágalmazás címen????

2011. jan. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!