Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kórházban dolgozok 12 órás...

Kórházban dolgozok 12 órás munkaidőben 6-18-ig ill.18-6-ig váltott műszakban . Elvárhatja tőlem a munkáltató hogy ha vidéki dolgozó vált le engem ott maradjak még 30 ill.40 percet? És nem fizetik ki? Ígyis elvárják hogy fél 6-ra ott legyek

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a vidéki dolgozó nem ér be időre? Nem várhatja el, ha így van túlórát kell fizetniük, vagy az összegyült plusszokat szabadidővisszatérítésben meg kell kapnod. Attól, hogy valaki "vidékről" jár a dolgozni, szerintem a munkaidő ugyanúgy vonatkozik rá is.
2009. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

A bejárónak kell hamarabb bemenni, hiszen nem Neked kell alkalmazkodni hozzá. Ja, hogy korán beér? Legyen ez az ő baja, hiszen vállalta az állást.

Nálunk is ugyanez a probléma.

2009. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is vonathoz vagyok kötve, ezért korábban szoktak leváltani délután.

Aztán mikor én megyek éjszakára, akkor én is korábban megyek. Ezt meg lehet oldani egymás között, a főnökség nem engedélyezné nálunk.

De hogy mindig te menj, ingyen, viszonzás nélkül, azt nem várhatja el senki. Ha nem oldható meg máshogy, akkor írni kell, mennyivel dolgoztál többet, és lecsúsztatni.

2009. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a törvény egyértelműen kimondja, hogy az elvégzett munkáért fizetni kell.
2009. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

A közvetlen fönököd hibája ha megenged ilyet.

Kit terhel a felelőség ha Pl:6.15-kor rosszul van a beteg és a váltás még nincs bent??? Akinek lejárt a műszakja és beteget lát el akkor annak túlórát kell fizetni és ha félórával tovább marad 1 órát kötelesek fizetni, így szól a törvény.

2009. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
termeszetesen nem.. a videki dolgozot kellene ezert felelossegre vonni h valahogyan megoldja a pontos erkezest, es ha ez lehetetlen akkor neked tulloraban kellene fizessek
2010. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!