Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általában munkaidőben kell...

Általában munkaidőben kell menni orvosi vizsgálatra. Ilyenkor valamilyen igazolást le kell adni a munkáltató részére? Igazolt távollét? Vagy szabit szoktatok kivenni arra a napra?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rendes volt a főnököm, azokra a napokra mindig azt írta, hogy dolgoztam, ha később mentem, vagy ha nem mentem egyáltalán akkor is.
2009. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel nem kell igazolnod és nem kell külön szabinapot kivenned mert a munkáltató köteles a kismamákat elengedni a vizsgálatokra.Persze mindez csak akkor érvényes ha tudja a munkáltató h babát vársz.

Boldog babavárást!

2009. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, a munkáltatónak kötelessége elengedni téged bármilyen vizsgálatra és bármennyi időre! Nehogy szabit írjon ki!!! Sok munkáltató szereti ezt eltitkolni! Ha tudja, hogy babás vagy, akkor el kell engednie!
2009. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, törvény biztosítja, hogy a munkáltató 4 alkalommal köteles elengedni a kismamát a terhessége alatt a vizsgálat idejére (vérvételkor 4 óra). Ha rendesebb a főnököd mint az enyém, akkor biztosan meg lehet vele beszélni több alkalmat is.Én kértem mindig igazolást is, amit leadtam a munkaügyön.4 nap után szabit kellett kivennem.
2009. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, várok a 12. heti vizsgálatig, utána mondom el a munkahelyemen, úgyis utána kell több helyre menni majd.
2009. márc. 5. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!