Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell feljelentést tenni?

Hogyan kell feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Alapból kiváncsi vagyok mi a menete, hogyan kell ismeretlen személy ellen, vagy ismert személy ellen tenni. Van következménye (rám nézve), ha nem bizonyosodik be a bűnössége akit feljelentettem?
2011. jan. 1. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemész a rendőrségre, megmondod, hogy feljelentést szeretnél tenni. Megmondják, hogy várj egy kicsit, aztán beküldenek valakihez, aki majd rákérdez mindenre.

Jogkövetkezmény van, ha nem sikerül bizonyítani. De csak akkor, ha konkrét személyt jelentesz fel. Ha ismeretlen tettes ellen teszed a feljelentést, akkor nincs ki visszapereljen hamis vádért.

2011. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Három módon lehet feljelentést tenni, vagy bemész a rendőrségre, ahogy előttem is írták, és ott elmondod jegyzőkönybe a panaszfelvevőnek a dolgokat, a másik lehetőség, hogy megírod otthon két példányban, odamész a rendőrségen az objektumőrhöz, aki vagy átveszi tőled az egyik példányon, vagy hív valakit, aki átveszi. Ebben az esetben mindegy, hogy ismert vagy ismeretlen ellen teszed a feljelentést, nem vonhatnak felelősségre hamis vád miatt, mivel a feljelentés megtételekor nem voltál rá figyelmeztetve jegyzőkönyvben, nem írtad alá azt, hogy megértetted azon figyelmeztetést, hogy mást nem vádolhatsz hamisan bűncselekmény elkövetésével.

Ugyanez az helyzet a harmadik esetben is, amikor otthon megírod a feljelentést (másold le magadnak) és tértivevényesen feladod a kapitányság címére. Ott megkapják, iktatják, előadóhoz kerül, aki beidéz majd és kihallgat sértett tanúként.

Ebben az esetben sem verhetnek rád hamis vádat, mivel nem voltál rá figyelmeztetve jegyzőkönyvileg.

2011. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!