Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Áfacsalás miatt hol tudok...

Áfacsalás miatt hol tudok feljelentést tenni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rosszondulatú, de elfogyott a türelmem. Becsületes kiskereskedő vagyok, éves szinten több millió forintot fizetek az Apehnak, de a konkurens cégek, akik nem fizetnek áfát, beszerzési ár alatt árulják a termékeket. Emiatt a csőd szélén állunk, meguntam!
2009. nov. 23. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
arra gondolsz, hogy nem adnak számlát?
2009. nov. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Valószínüleg nem adnak, hiszen csak így adhatják olcsóbban a termékeket.
2009. nov. 23. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
APEH területileg illetékes igazgatósága vagy rendőrség.
2009. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"beszerzési ár alatt árulják a termékeket."


-??

Hogy lesz nekik ebből haszon?

2009. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pl. amit én kapok 100.000 ft+áfáért, azaz 125.000 ft-ért, azt mások árulják 119.000 ft-ért. Gondolom az áfát visszaigényli, de a 119000 ft-os termékről nem adnak számlát.
2009. nov. 23. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az viszont előfordulhat, hogy ő nem 100.000Ft-ért kapja. Hanem mondjuk 90.000-ért. Például mert kétszer annyit megvesz, mert előre fizet, mert szebb a bal lábán a középső ujj, mert mást is vesz ugyanott, bármiért. Vagy ha a nagyságrend nagyon más, akkor reklám erő. Pl ***** hipermarket a 7Ft-os zsemlével. Kizárt, hogy 7Ft-ért elő tudja állítani, de aki bemegy az 99%-ban mást is fog venni mellette. Amin meg bejön az, amennyiért olcsóbban adja a zsemlét.

Ettől függetlenül az APEH a megfelelő szervezet, csak nem árt, ha tudsz valamire hivatkozni, például, hogy konkrétan tanúd van akinek nem adtak számlát. Arra, hogy szerinted nem adnak, legfeljebb kinevetnek.

2009. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugyanaz a nagykereskedésük, mint nekik, és biztos forrásból tudom, hogy ugyanazon az áron kapják a termékeket, mint mi. Áll is a báll az árak miatt! A nagykerek egységesíteni szeretnék az árakat, de már 2 éve nem tudják megoldani. A bemutatótermek is lázadnak, mert az ilyen üzletek miatt nem tudnak eladni, nem termelik ki saját magukat.
2009. nov. 23. 17:30
 8/9 anonim válasza:
"Az én bárányom megdöglött, dögöljön meg a tied is!' Na pont az ilyen emberek miatt tartunk ott ahol.
2010. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem... a kérdezőnek teljesen igaza.. azzal.. hogy a konkurens cég nem fizet adót a közösbe.. az összes magyar embert meglopja közvetetten.
2011. júl. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!