Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem törvénytelen ha a munkálta...

Nem törvénytelen ha a munkáltató a selejtet a munkavállalóval fizetteti ki?

Figyelt kérdés

Egy magyar üzletláncról van szó, ahol a kollektív szerződésben szerepel a leltárfelelősség,

DE szerintem a lejárt szavatosságú termékeket le kéne selejtezni, hogy ne a leltárhiányt növerlje.


Hol lehet ezügyben panaszt tenni? Munkaügyi főfelügyelőség?


2011. jan. 6. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
De. És szerintem igen, ott.
2011. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a Tesco-ban dolgoztam nyáron diákdroidmunkásként. Az egyik feladatom az volt, hogy az aznap lejáró szavatosságú termékeket levegyem a polcról, amit a megsemmisítőbe, vagy mibe vittek. Szóval van ahol megy a leselejtezés.
2011. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A munkaköri leirásban szerepel az anyagi felelősség.Ezt már csak ki kell "bontani" ,hogy az áru minőségéért milyen mélységben felelsz, mi az ezzel kapcsolatos kötelességed/ellenőrzés, adminisztráció,visszáru stb/, tehát feladatod.Valószinű, hogy ez a hiányosság kiderült a leltározás előkészitése során vagy a leltározásnál.Ha a fektiek nem szerepelnek a szerződés mellékleteként aláirt munkaköri leirásban vagy nem is létezik,akkor mutass be nekik.Először is közöld az általam leirtakat és ha akkor sem változik az állapontuk és megkaptad a kártokozás tényét bizonyitó jegyzőkönyvet és a kártéritési felszólitást, akkor fordulj az illetékes szervekhez.
2011. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!