Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért fordul elő az állásinter...

Miért fordul elő az állásinterjú után, hogy a munkáltató közli a munkavállalóval, majd ekkor érdeklődjön, hogy megkapja az állást vagy sem? Manapság sehol sem úgy működik, hogy a cég/munkáltató értesít?

Figyelt kérdés
Több állásinterjún is voltam már. És szinte folyton ezzel a módszerrel találkozom, hogy majd hívjam fel őket én, hogy felvettek-e vagy sem. Ennyire elkényelmesedtek volna a munkáltatók?
2011. okt. 12. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor 90%- a az esély arra, hogy nem sikerült az állást megszerezni. Én nem hívnám fel, mert felesleges pénz kidobás lenne. Ha valakit felakarnak venni azt helyben megmondják, Például: Behívják próbára, mondanak egy konkrét időpontot mikor lehet munkába állni.

Állásinterjún elkezdenek " kötekedni " kifogásokat találnak már az egész tárgytalanná válik.

Ha sok a jelentkező akkor egy pár nap elteltével a munkáltatónak kell telefont ragadnia és értesíteni a munkavállalót.

Ha pedig csoportos felvétel van mondjuk több mint 100

embert vesznek fel akkor nem hiszem, hogy mind a 100 embert felfogja hívni amikor más dolga is van.

Jelenlegi helyzetben nem valószínű a tömeges felvétel.

Vagy arra kiváncsiak mennyire vagy kitartó és mennyire kell az állás, lehet ezért használják ezt a módszert.

Saját helyzetemben amikor megemlíti a munkaadó a telefont már elbuktam.

2011. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Én azt nem tudom, miért nem képesek a munkáltatók úgy eljárni, mint pl. a közig szférában?


Ott érdekes módon még mindig képesek voltak valamilyen formában értesíteni arról is, ha sikertelen volt a szereplésem.


Vajon miért van ez, mikor meg vagyok arról is győződve, hogy alkalmasint az ott dolgozó HResek kevesebbet keresnek, mint a versenyszférás társaik?


Leesne az aranygyűrű a Marika titkárnő kezéről, ha egy héten át meg kéne ereszteni néhány telefont a béréért cserébe, hogy "sajnos egy másik pályázót választottunk ki az állásra.."?

2011. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A közszférába is csak legritkább esetben jelzik vissza, ha nem vesznek fel valakit.
2011. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Nekem még mindig visszajelezték, ahány helyre annakidején jelentkeztem.


Volt ahol telefonon, de olyan is volt, hogy néhány hónap múlva postázta vissza az apeh a teljes pályázati anyagomat, elutasító levéllel együtt.


Jó, persze, akkor már rég nem volt az eszemben, hogy oda is beadtam, de legalább foglalkoztak vele, és vették a fáradságot egy nyomorult nem-re.

2011. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Hát ilyet még nem hallottam, miért jobb nekik a telefonokat venni, és válaszolgatni, mint elküdeni egy e-mailt, azoknak, akiknek nem sikerült az interjú...soha nem értettem meg, h miért olyan nehéz ez...egyszer megírja, h sajnos nem sikerült, bemásolja az összes e-mail címet, ha úgy kérték az önéletrajzokat és kész...de ennyire nem képesek....
2011. okt. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!