Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elfogadnád, hogy minden...

Elfogadnád, hogy minden ember, aki előre megvontolt szándékkal elkövetett emberölést hajtott végre, az életfogytiglantot kapjon, a feltételes szabadláb kérvénye nélkül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 11:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
igen
2011. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
NEM....pl. én még fel is menteném azt az embert, aki pl a kislánya megrontóját különös kegyetlenséggel kivégzi, előre megfontolt szándékkal
2011. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
ez alapvető lenne de sokal jobb volna az ilyeneket kivégezni minek ilyet eltartani egy életen át?
2011. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
64%
én kivégzést hajtanék végre...de komolyan, milyen dolog az, ha valaki megöl egy kisgyereket, vagy a volt barátnőjét, mert már nem akar vele lenni? nem szoktam ítélkezni, de véleményem szerint az ilyenek nem méltók az életre, és embernek sem lehet nevezni...
2011. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem ismeri be akkor nem engedném a kivégzést.

Mi van akkor ha rábizonyítják, kivégzik, de kiderül, hogy nem ő volt.

Pont most volt amerikában egy koma aki emberölés miatt elítéltek életfogytiglanra majd 20 évvel később kiderült, hogy nem ő volt a gyilkos. Mi lett volna ha kivégzik?

Azt mondják, bocs?

2011. jan. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 BlackSword ***** válasza:

Igen... Az ilyen embereknek semmi keresnivalója nincsen egy civilizált társadalomban... Sőt, olyan szigorított fegyházakat alkalmaznék ilyen esetekben, ahol külön büntetésként egész álló nap kisollóval vágnának füvet, és havonta csak egyszer beszélhetnének az orvossal...


Itt szóba került az önbíráskodás is... Az sem felmentő, sem enyhítő körülmény, hiszen azért van az állam, hogy bíráskodjon helyettünk... Az emberek lemondanak néhány jogukról, hogy azt az állam gyakorolja helyettük...

2011. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így kijelenteni, törvénybe foglalni nagy hiba lenne, egyetértek 11:57-el, gondolj Te is utána.

Viszont én is úgy érzékelem, hogy enyhe a bíráskodás, bár a tárgyaláson nem vagyok ott, részleteket nem tudok.

Az viszont nekem is csípi a szememet, hogy ha nem is luxuskörülmények között, de nekem kell eltartani élete végéig azt, aki nagyot vétett a társadalom ellen.

2011. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem. Mindenképp kivégezném.
2011. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
És kivégezném már súlyos testisértés alapos gyanúja esetén is ha az nyereségvágyból kiskorú ellen, csopotosan, különös kegyetlenséggel vagy aljas indokból követődik el.
2011. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
És kivégezném már súlyos testisértés alapos gyanúja esetén is ha az nyereségvágyból kiskorú ellen, csoportosan, különös kegyetlenséggel vagy aljas indokból követődik el.
2011. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!