Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a kettős állampo...

Mit gondoltok a kettős állampolgárságról? Jó ötlet volt vajon ez? Elárasztja magyarországot a sok romániai magyar? Mert ugye ott vannak a legtöbben

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 19:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, nem csak Magyarországon létezik a kettős állampolgárság intézménye...
2011. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy más akármilyen pártnak semmi esélye se legyen, és ha úgy alakul majdnem Te se szólhass bele, megkapják a szavazati jogot. Attól nem félek, hogy ideözönlenek.

És akkor Te semmit sem tehetsz....

2011. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem jó ötlet. Ez gesztusértékű nem fog sok dolog változni ettől úgy gondolom, de mégis szükség volt erre a gesztusra. A történelem úgy alakult, hogy a magyar nemzet egy része a határokon kívülre került, ezen sajnos nem tudunk változtatni, de a magyar embereknek legyen lehetőségük állampolgárságukban is tartozni az országhoz és nem csak identitásra. Egyéb vonatkoztatásban az EU-i Parlamenti jelenlét az ország lakosságához mért. Úgy hírlik, hogy Magyarországé már kevesebb, mint 10 millió, ami azt jelentené, hogy jelenlegi létszámmal nem képviseltethetnénk magunkat holott a magyarok európai aránya szerint ez reális lenne.

A szavazati joggal kapcsolatban nem volt kérdés, de ha már többen felvetették én is írnék erről. Mivel nem az ország területén laknak és nem érzik a saját bőrükön a döntést nem értek vele egyet. Még az is ide tartozik, hogy talán nem rendelkeznek elég rálátással, ismerettel a magyarországi helyzetről.

Úgy vélem nem fogják elárasztani Magyarországot a külföldi magyarok ettől. Az Eu. miatt azon belül is a szabad mozgástér elvének értelmében ezt már megtehették volna (sőt előtte is), de nem kívántak vele élni. Valószínűleg nem is fognak.

Ui.: Mint írtam nem áll jól a demográfia, szóval magyar emberek szeretkezzetek!:D

2011. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példát írok. Én anyai és apai ágon a te fogalmazásod szerint romániai magyar, szerintem székely vagyok, és ha megalakulna egyszer is egy önálló székely állam nem mennék vissza, mert ide köt minden.
2011. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

"Elárasztja magyarországot a sok romániai magyar? "


Ha el akarták volna árasztani, eddig is megtehették volna. A kettős állampolgárság éppen arról szól, hogy valaki akkor is lehet jogilag magyar állampolgár, ha teszem azt Székelyudvarhelyen vagy Ungváron él és életében be sem teszi a lábát a mai Magyarország területére.

2011. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%

Megközelíthetjük ezt másként is, ha már úgymond "elárasztásról" beszélünk. Azt mindenki tudja, mennyire drasztikusan fogy a magyarországi magyarság száma, a demográfiai mutatók brutálisak. A majdani nyugdíjakkal is legfőképpen ez lesz a baj, nem az a mesterséges hisztéria, amit a mostani reform körül keltenek.

Na szóval, előbb-utóbb szükség lesz utánpótlásra, és akkor majd gondolkodjatok el, hogy kiket szeretnétek utánpótlásként. Magyar anyanyelvű, velünk azonos kultúrájú, múltú, érzésű stb embereket avagy vadidegeneket .


Ettől függetlenül szerintem szó nincs elárasztásról. Pont a határon túli magyarok azok, legalábbis többségük, akik ragaszkodnak a szülőföldjükhöz. Ne feledjétek, hogy évtizedekig éltek másod vagy sokadrangú állampolgárokként (Csehszlovákiában sokáig hivatalosan hontalanokként), diszkriminálták őket ahol csak lehetett - mégis ott maradtak, építették a közösségeiket ahogy tudták. Hát ha akkor nem menekültek el a jobb élet reményében, akkor most, az EU-ban bizonyosan nem fognak.


És valóban, aki akart, az eddig is jöhetett Magyarországra. Akinek állandó lakóhelye van Magyarországon, az eddig is szavazhatott az önkormányzati és az európai parlamenti választásokon. Logikus, hiszen ha itt él, itt dolgozik, itt fizet adót, akkor joga van beleszólni a helyi közösség ügyeibe - állampolgárság megszerzése esetén pedig az ország ügyeibe. De valóban, a magyarországi lakóhely azért jó ha megmarad mint választójogi feltétel.


Hosszú távon, nemzetstratégiai szempontból nagyon sok lehetőség van ebben az egyszerűsített honosításban. Ha a többség élne vele, akkor előállhatna az a helyzet, hogy a magyar állam jelenlegi határain kívül nagy tömbökben magyar állampolgárok tízezrei-százezrei élnek. Adott történelmi pillanatban ez egy fontos szempont lehet...

2011. jan. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!