Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos a volt internet szolgált...

Jogos a volt internet szolgáltató követelése?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben a Fraktal kft biztosította/szolgáltatta lakásunkban a netet 12 hónapon keresztül.Az egy év

kedvezményes időszak lejárta után ,írásban lemondtam a szolgáltatásukat,amit ők tudomásul vettek és írásban

visszaigazolták a lemondásomat.

Ezután mégis,még 5 hónapon keresztül, havonta,megemelt díjas számlákat küldözgettek ki.

Ezt az 5 számlát természetesen már nem fizettem be. Ma már ott tart az ügy,hogy a Credit Controll behajtó cégen

keresztül fenyegetnek,hogy ha nem fizetem ki nekik a szerintük jogosan követelt 5 hónapot,akkor jelzálogot

jegyeznek be a lakásomra.

Mit kéne,hogy tegyek ,mi lenne a helyes ?


2011. jan. 26. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól füg mi volt a szerződésben ha 2 év hűségidő van a szerződésben jogosan követeli a plussz pénzt nekem 2 áv a hűségidő 8 hónapon keresztül kedvezményes díjat fizetek ha utána felmondanám jogosan követelnék rajtam is a pénzt
2011. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ha megvan a visszaigazolt lemondási papír akkor nem tudnak mit csinálni veled.
2011. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok, úgy írtam hogyha 1 éves a hűségidő. azt nem lehet lemondani.
2011. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg a szerződést tényleg, hogy áll a hűségidő.


Ha nincs semmi ilyen, akkor jöjjenek csak. Írd meg nekik, hogy szeretettel várod őket a bíróságon.


Ha ott a kezedben a papír, hogy írtál, átvették, és visszaírtak, hogy OK, tudomásul vettük, akkor nem tudnak mit csinálni.

2011. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egy év volt csak a hűségidő.

A lemondás után azért küldtek még 5 számlát,mert egy adminisztrációs hiba folytán a saját számlázási osztályukat ők nem értesítették a szerződés megszünéséről.

2011. jan. 26. 13:53
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
...Akkor -bekaphatják!
2011. jan. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A T-home szolgáltatásomat lakcimváltozás miatt magammal szerettem volna vinni az új cimemre.Nem lehetett technikai okok miatt.Erről papirom is van,majd 1 év múlva 40000 ft-ot követeltek,mert én megszegtem a hűségnyil.-at!!Én is azt tanácsoltam,hogy a biróságon találkozunk.Ezek nem tudják ,hogy mit csinálnak.
2011. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

De ennél sokkal nagyobb a baj.

Ezek - a Fraktal és a Credit Controll -nem mennek bíróságra ,hanem kiküldték a fizetési felszólítást,és ha nem fizetem be akkor ráterhelik a jelzálogot a lakásomra.Ha jogos ,ha nem.

Ezt,hogy tudnám kivédeni ?

2011. jan. 26. 14:22
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek szerintem menj el a helyi békéltető testülethez (városházán biztos meg tudják mondani a címet),


vagy kapásból menj egy ügyvédhez, vidd a papírokat, és ő tudni fogja, hol kell indulni a perrel.

2011. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy fogadjak egy ügyvédet,de ezeket ez sem érdekli,világ szégyenére akkor is be fogják terhelni a nemlétező adósságukkal a lakásomat néhány napon belül ,ha engedem ,ha nem .

Ezt nem lehet valahogy megoldani ?

2011. jan. 26. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!