Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos a volt internet szolgált...

Jogos a volt internet szolgáltató követelése?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben a Fraktal kft biztosította/szolgáltatta lakásunkban a netet 12 hónapon keresztül.Az egy év

kedvezményes időszak lejárta után ,írásban lemondtam a szolgáltatásukat,amit ők tudomásul vettek és írásban

visszaigazolták a lemondásomat.

Ezután mégis,még 5 hónapon keresztül, havonta,megemelt díjas számlákat küldözgettek ki.

Ezt az 5 számlát természetesen már nem fizettem be. Ma már ott tart az ügy,hogy a Credit Controll behajtó cégen

keresztül fenyegetnek,hogy ha nem fizetem ki nekik a szerintük jogosan követelt 5 hónapot,akkor jelzálogot

jegyeznek be a lakásomra.

Mit kéne,hogy tegyek ,mi lenne a helyes ?


2011. jan. 26. 13:17
1 2
 11/16 BlackSword ***** válasza:
Bíróságon... És ha neked adnask igazat, akkor a jogerős bírósági végzés után le fogják venni a jelzálogot, mivel törvénytelen...
2011. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A jelzálogot -eleve- csak bírósági végzés alapján lehet rátenni az ingatlanra!
2011. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Holnap bemegyek a Fogyasztóvédelmi felügyelőségre és megpróbálok valami segítséget kérni .
2011. jan. 26. 19:03
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez hajszálpontossan igy van.Jelzálog bejegyzését,csak a biróság rendelheti el.Egy ilyen nevenincs behajtó cég semmi esetre sem!!!!Hidd el,hogy próbálkoznak csak,ez egy rég bevett szokás a behajtó cégeknél,ha látják,hogy nem tudják a pénzt behajtani.
2011. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Én dolgoztam egy követeléskezelő cégnél. Az egyetlen, amit tehetnek, hogy fizetési meghagyásos eljárást kezdeményeznek veled szemben. Amikor erről megkapod a levelet, akkor 15 napon belül írásban mondj ellent, mivel a követelés egyértelműen nem jogos. Ekkor tájékoztatják a követelő felet az ellentmondásodról. Ha még mindig tartja magát a követeléséhez, akkor polgári perré alakul az egész. Itt már nincs más dolgod, mint a kitűzött tárgyalási napon besétálni a bíróságra, és bemutatni a felmondásodat, és annak visszaigazolását.

Ahhoz hogy jelzálogjogot jegyezzenek be az ingatlanodra, jogerős bírósági végzés kell. (De általában ezt még egy végrehajtási eljárás is megelőzi, úgyhogy ez szokott lenni az utolsó lépés.)

2011. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ettől most kicsit okosabb lettem.
2011. febr. 3. 04:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!