Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook-os kiírás miatt...

Facebook-os kiírás miatt járhat kirúgás?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam lenyomizta az osztályfőnököt facebook-on(csak ismerősök láthatták az adatlapját),ezt nem is vette volna észre csak egy nyalizós osztálytárs beköpte őt neki és elküldte neki lefényképezve a bejegyzését.Ofő kinyomtatta meg minden,elbőgte magát hasonlók...Igazgatói rovót kapott a gyerek most pedig az ofő "kezdeményezi a tanulói jogviszony megszüntetését". valamint feljelentéssel fenyegetőzik.a gyerek az osztály legjobb tanulója,soha semmi konfliktusa nem volt se tanárral se diákkal. ráadásul tavaly elvette tőle az mp3-ját és mai napig még kérésre sem(!!!) adja vissza neki. jogos ez?
2011. jan. 27. 18:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Javasoljad az osztálytársadnak, hogy az anyját tegye ki a fészbúkon, amikor zuhanyozik. Vagy egyenesen a tiedet.


Végül is, ha szerintetek nem sért szemilységjogot...

2011. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
én egy szóval nem mondtam semmi véleményt erről az egészről,megkérdeztem hogy jogos-e,mert nemnagyon tudom hogy működnek ezek...nemkell rögtön nekem támadni...
2011. jan. 27. 19:25
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy lenyomizta :D Na ennyit számít egy betű. Hát így viszont bonyolultabb a helyzet, minden az igazgatón múlik. De szerintem megússza egy intővel vagy hasonlóval.
2011. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként nem kell ezt ilyen véresen komolyan venni, a nyomi nem egy akkora dolog. Ha le büdösk*rvázta volna, akkor nyilván más lenne a helyzet, de szerintem mindenki életében legalább egyszer lenyomizta már az egyik tanárát. Sokkal kevésbé szimpatikus nekem az a nyalizós osztálytárs. Az ilyeneket nem fogom megérteni soha, hogy miért csinálják ezt. Elnyeri az ofő bizalmát, cserébe viszont a társai egy életre leírják.
2011. jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
34%

"nemkell rögtön nekem támadni..."


Mit háborogsz???

Nagyon jól írta a 19:18-as, hogy nyomik vagytok.

Bunkó az osztálytársad! És a kérdésed nem is kérdés, mert sz..rt csinált.

Ééééérted?!


Ja, és a " nemkell"-t két szóba írjuk!

2011. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

OFF

Feljelenthetem a tanárt,mert puskázással vádolt nagy nyilvánosság(kb35gyerek és egy tanár)előtt(becsületsértés)?Persze nem puskáztam,és a tanár nem engedte,hogy felmodjam neki,de az oszt.f.-nek még utána való szünetbe felmondtam,aki elmagyarázta neki,hogy én tudom,és nem puskáztam.


Facebook-os kiírás miatt nem rughatja ki,de utána azt talál ki a tanár,amit akar!Facebookon annyit írt,hogy nyomi,de a tanár állíthat akár mit!

Ha pedig feljelenti,a rendőrség kb kiröhögi.

A gyerek pedig ha egyszer mondott csúnyát a tanár,azt is bejelenti,és a tanár hírnevét is rontaná,ha jelentgetőzne!

Az mp3-at pedig vissza kell hogy adja(8.év végén minimum!)ha nem,feljelenthetik lopásért!

2011. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
és-sel pedig nem kezdünk mondatot ha ennyire kötözködni akarsz.
2011. jan. 27. 20:07
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
nálunk órán ku*va anyázzák a tanárt xD persze azokat a gyerekeket énis nyakon törölném de tanár úgy tesz mintha észre se vennék és nem is neki mondanák
2011. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
31%

jogtalan

tanárnak semmi köze ahhoz, hogy a diák otthon a saját facebook oldalán mit ír

és ráadásul szólásszabadság van

a gyerek úgy gondolja , hogy sz...g.. a tanára, akkor a véleménye szent és sérthetetlen, amíg tetlegességig nem fajulnak a dolgok....

na jó, lehet, hogy nem így van, de nekem ez a véleményem

2011. jan. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 aranyoskám válasza:
a kirúgásról az igazgató dönt, de a feljelentésnek igenis van jogi alapja és még csak rendőrségre se kell mennie, a bíróságnak is nyújthat be keresetet, mivel ez becsületsértés akár otthon, akár az iskolában csinálta. az mp3at rég vissza kellett vna adnia, sztem küldje be a gyerek a szüleit h kérjék el a tanártól, amúgy én már azt se hagytam vna h elvegye. max ha utasít h hagyjam abba a zenehallgatást, akkor oké elteszem de el nem veheti ami az enyém. jó tudom elvileg azt is engedi neki a törvény, de biztos ki nem adnám a kezemből
2011. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!