Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az nem kiskorú veszélyeztetése...

Az nem kiskorú veszélyeztetése, ha a biróság hosszú hónapokig nem képes érdemben intézkedni a gyerektartások behajthatósága miatt?

Figyelt kérdés
Miért kell hónapokat,akár még másfél két évet is várni,arra,hogy meg állapitsanak egy kötelező összeget.A törvény szerint a gyermektartás dij nem fizetése,kiskorú veszélyeztetése.Akkor valamilyen szinten ez is az nem?Esetleges nem fizetés esetén,a birósági végrehajtó is hónapokig ücsörög az ügyön.Persze,mert az ilyen ügyekből általában nincs pénz,amit betud számolni csak minimális.
2011. febr. 7. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem kereken kettő évembe került,és vagy négy tárgyalásba mire nagy nehezen megállapitották az összeget.Persze egy tárgyaláson sem jelent meg.Igazolásokat küldött,hogy halálos beteg(nem tudom mitől)és munkára teljesen alkalmatlan.Megállapitottak 6000 FT-ot,amit én meg fellebbeztem rögtön,ez megint hat hónapomba került.Pénz addig semmi.Végül is az állami megelőlegezés lett a vége,emeltebb összeggel.A mai napig ő nem fizet semmit,és szabadlábon van.Ennek közel három éve.Csak a végrehajtónál volt az ügy hat hónapig!!!
2011. febr. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. febr. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem. A Bíróságnak sem ideje,sem lehetősége a felek anyagi helyzetét vizsgálni. Csak a rendelkezésére álló bizonyítékokat tudja figyelembe venni. A végrehajtó pedig sem foglalni,sem letiltani nem tud,ha a nincs vagyon és bejelentett munkahely.

Nem kellene egy link alaktól gyereket szülni,akkor nem lenne ilyen probléma.

2011. febr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
7.46.os 64%.os.A kérdés nem arra irányult,hogy kinek milyen a volt párja,mennyire felelősségteljes szülő.Egyébként a biróságok nem csak a gyerektartások döntésein ücsörögnek évekig,hanem minden máson is!Kár itt belekotyognod,a megjegyzéseiddel ebbe a témába.Arról nem beszélve,hogy halvány gőzöd nincs az egészről.
2011. febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!