Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tartózkodási hely bejelentés...

A tartózkodási hely bejelentése kötelező? Ha nem jelentem be, szabálysértést követek el?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát csak akkor gáz, ha valamit oda akarsz kérni :) és hivatalos papirral kell igazolnod :)
2011. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog



A megfelelő témakör nem a családi kapcsolatok, hanem a Politika és azon belül a törvények,jog alkategória.

2011. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
igen, a tartózkodási hely bejelentése 3 munkanapon belül kötelező...
2011. febr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ha nem jelented be, addig nincs gáz, amíg nem kerülsz kórházba, vagy rendőrségre.
2011. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. tv. és a végrehajtására kiadott 146/1993.(X.26.) Korm. rendelet rendelkezik a lakcímbejelentésről.



A Magyar Köztársaság területén élő, a személyiadat- és lakcímnyilvántartás hatálya alá tartozó polgár köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni.

2011. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szitu a következő:

Egy pasas tartozik nekem 2 millió forinttal,fel lett jelentve csalásért a rendőrségen és végrehajtási eljárás van ellene folyamatban. A lakcíméről elköltözött, az anyja lakásába van bejelentve állandóra, legalábbis a kihallgatási jegyzőkönyvbe ezt mondta. Viszont albérletben lakik, aminek a címét nem tudja a végrehajtó. Tehát életvitel szerűen nem az anyjánál van. Nos, a végrehajtó az anyjánál fog kopogtatni. Tehát a pasi még szabálysértést is elkövetett, ha nem jelentkezett be a tényleges lakhelyére...

De nem értem, ha egy bűnözőről van szó, akkor a rendőrség miért nem kötelezi, hogy adja meg a tartózkodási helyét? El lehet tűnni csak úgy?

2011. febr. 18. 07:20
 7/11 anonim ***** válasza:
el lehet tűnni,erre találták ki a körözést meg az elfogató parancsot,ha nem kerül elő a tag pedig beszélni szeretnének vele akkor előbb utóbb elfogató lesz belőle
2011. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja ha végrehajtó keresi az semmi,abból nem lesz ügy,utána járnak van e valami ingó/ingatlan a nevén,vagy munkahelye akkor be tudja hajtani,ha nincs akkor vár míg lesz valamije
2011. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint rosszul tudom, hogy minden magyar állampolgárnak lakcím bejelentési kötelezettsége van, és aki ezt megszegi, az szabálysértést követ el?
2011. febr. 18. 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:
hát én még olyant nem hallottam hogy valaki miatt eljárás indult mert nem jelentette be a lakcíme változását
2011. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!