Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gázpisztolyhoz mennyibe kerül...

Gázpisztolyhoz mennyibe kerül az engedély?

Figyelt kérdés

Olvasgattam úgy a témáról, de a jogi résznél nem találtam sehol sem, hogy mennyibe kerül maga az engedély. Valaki felvilágosítana ezzel kapcsolatban?


Köszi előre!


2011. febr. 19. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Vásárláskor automatikusan adnak tanúsítványt meg még valami kártyát pontosan nemtudom mi a neve az kb 2-3e Ft
2011. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval csak párezer forint lenne?:O
2011. febr. 19. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:

2 ezer forint


www.gazpisztoly.hu


itt nézz szét minden tökéletesen részletesen le van írva, amit itt nem találsz meg az nem is létezik

2011. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Basszus, ez aztán meglepett. :D Azt hittem több tízezer forint az engedély is... :D


Második: itt olvasgattam, lehet hogy átsiklottam felette.

Köszi szépen! :)

2011. febr. 19. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:

A gáz-riasztó fegyver vásárlásához és tartásához nem kell engedély, egyetlen feltétel, hogy 18 éves kort be kell tölteni hozzá!


A vásárláskor régebben automatikusan adták hozzá az MKH kártyát, de mosanában a legtöbb helyen csak akkor adnak, ha külön kéri a vásárló, mert kell a viselési engedélyhez. Ezért el is kérnek +2500 Ft-ot!


A közterületen történő (rejtett) viseléshez kell a rendőrségen engedélyt kérni, amihez ki kell tölteni egy nyomtatványt, be kell mutatni a fegyvert, és a postán befizetni 2500 Ft-ot.

2011. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Így igaz!

Persze, ha csak otthon akarod tartani(vagyis nem viszed közterületre tűzkészen), egyik sem kell. Bemész a boltba, és veszel egyet, mint egy kiló cukrot.(na ez a cukor jó hülye hasonlat lett, mert éppen nem mindenhol kapni.)

2011. febr. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Aki az engedélyről érdeklődik az nem otthon akarja tartani - legalábbis szerintem.


Csak fél a törvény által védett "színes" egyéniségektől. Legalábbis én azért vettem.


Amúgy az MKH-kártyáról annyit, hogy az általában be van építve a pisztoly árába. Szóval nem 20.500 Ft-ot kérnek tőled, hanem 23.000-et.

2011. febr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!