Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben mit tehetek?...

Ilyen esetben mit tehetek? Nagyon fontos

Figyelt kérdés
Eladtam a laptopomat utánvéttel.A meg hirdetett laptopot elküldtem.Ez Történt December végén.A napokba kaptam a rendőrségtől egy papírt hogy engem feljelentet a laptop vevője hogy én nem azt küldtem neki hanem használhatatlan terméket.És hogy fizessem vissza a vételárat vagy tovább adja az ügyet.De akkor ez így működik hogy én veszek valamit utánvéttel megkapom a rendelt terméket feljelentést teszek,pénzem is lesz és még jelen esetben laptopom is mert (mert én azt mondtam hogy átvertek).
2011. márc. 15. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogja tudni hitelt érdemlően bizonyítani, hogy nem azt küldted, amit rendelt, ennyi idő után meg pláne nem. Neki kell ugyanis bizonyítania, nem neked.

Vedd fel a kapcsolatot a rendőrséggel, mondd el nekik, hogy mi történt, ők ki fogják vizsgálni. Jogi tanácsot is kérhetsz szakembertől. Esetleg tanúkkal bizonyítani, hogy te azt küldted, amit hirdettél (család pl).

Józan paraszti ésszel én azt mondom, hogy nem fog neki sikerülni, hiszen ha ezt meg lehet tenni, akkor mindenki ezt csinálná...

Maradt valami dokumentumod, ami bizonyítja, hogy a hirdetett laptop a tiéd volt? Számlamásolat, vagy ilyesmi?

2011. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs számla másolatom de szerintem az mindegy azt mondja nem azt kapta.De nem most tett bejelentést hanem állítólag akkor de mindegy mert akkor bizonyítania kell.Én is ezt mondom hogy akkor minden ki ezt csinálná.Veszek egy nagy értékű dolgot és kifizettem 2 hónap múlva pénzem is lesz és még adott esetben laptopom is.Tanúk csak itthon voltak mert úgy vittem a postára hogy becsomagoltam.Nem ott csomagoltam.
2011. márc. 16. 10:40
 3/4 ConnectCare ***** válasza:
Nem értek túlságosan a dologhoz, de szerintem ehhez a rendőrségnek köze sincsen. Én még csak római jogot tanulok, de ott úgy tanultuk (úgy rémlik, hogy ez ma is így van), hogy ilyenkor a szerződés érvénytelen köztetek, mert hibás a szerződés (nem egyre gondoltatok, nem ugyanolyan laptopra) úgyhogy neked jár vissza a laptop ő pedig visszakapja az árát. De nem 100% a válaszom...de nagy bajod szerintem ebből nem lehet, mert ha lehetne pl. kínai cípőt forgalmazó cég aligha lenne Magyarországon:)
2011. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem de ő azt mondja hogy nem laptopot kapott.Akkor Pl én egy kiló krumplit kapok vissza,ő meg a pénzt?Mert laptopról az ő álláspontja szerint szó sincs.Akkor az-az igaz amit ő mond?Az miért nem lehet amit én mondtam.A másik,garanciát nem vállaltam a laptopra.Se vissza vásárlási garanciát sem.
2011. márc. 16. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!