Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek a hugom gyámja?

Lehetek a hugom gyámja?

Figyelt kérdés
mi szükséges ehez a szüleim még élnek de egyáltalán nem "alkalmasak"a gyereknevelésre én is amint nagykorú lettem elköltöztem onnan a hugom 14 éves nem birja már ott olyan rosszak a körülmények magamhoz vehetem vagy ez nem lehetséges?
2011. márc. 20. 20:44
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Jogilag lehetséges, de ehhez számos tényezőnek meg kell felelnie. Neked biztos anyagi háttérrel kell rendelkezned stb elég hosszú ha kecskeméti vagy gyere be az irodába és segítek (6000 Kecskemét kossuth lasjos tér 1) félemelet 15-16

2011. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi amúgy nyíregyházi vagyok
2011. márc. 20. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehetsz. De az alap, hogy az élő szülők esetében bíróság mondhatja ki a szülői felügyelet szüneteltetését, illetve megszüntetését, akkor rendelhető ki gyám.

Itt láthatod a megszüntetés, illetve a szüneteltetés eseteit:

[link]

2011. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!