Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18éves vagyok a barátnőm...

18éves vagyok a barátnőm 14éves és terhes lehetek én a gyerek gyámja? És ez nem törvénytelen (h 14évesen terhes én meg 18vagyok)?

Figyelt kérdés
Kérlek mellőzétek a tul fitalok vagytok és az ehez hasonló válasszokat.
2010. okt. 3. 18:45
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Lehetsz a gyámja, mivel nagykorú vagy. Viszont azt nem tudom, hogy büntetik-e, hogy ilyen fiatalon kikezdtél vele.
2010. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy 14 évesen még kiskorúnak számít-e, mert akkor bűncselekmény. Amerikában és még sok országban ezért börtön jár, még úgyis, hogy vállalod a gyereket. Tudok ilyen esetet sajnos. Nem tudom, hogy Mo.-on ezt hogyan kezelik, mert, ha nem bűncselekmény, akkor akár lehetsz a gyermek gyámja. Biztos ír majd olyan, aki jobban átlatja a jogi helyzetet.

Nem írom, hogy túl fiatalok vagytok, TE nem vagy az, de a 14 éves kislány szinte még gyerek... És ő szüljön és neveljen fel egy gyereket, amikor még ő is szülői felügyeletre és nevelésre szorul?

2010. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Lehetsz a gyámja, de ha feljelentenek a szülei bajod lesz belőle. Amúgy az abortuszon nem ártana elgondolkodni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyából átnéztem a btk.-t és elméletileg ha jól vettem ki csak 14év alatt van megrontáns utána már nem.Az abortuszt meg nem szeretnénk mert nem tudnám megölni a saját gyerekem.A nevelésbe meg segitenék.
2010. okt. 3. 19:04
 5/23 anonim ***** válasza:
Jól gondoljátok meg.Az abortuszellenesség szép dolog,de ott van még az örökbefogadás is.Lövésetek sincs mivel jár egy gyerek.Az örökbefogadással tennétek a legjobbat a babának szerintem.A lány nagyon fiatal,és valószínüleg nem is maradtok együtt.Szülők tudják?
2010. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Még nem tudják még csak kb 5hetes terhes(teszteltünk 2x-er és pozitiv lett)Nem adnám örögbe se mert szerintem egész életemre megbánnám.
2010. okt. 3. 19:12
 7/23 anonim ***** válasza:

14 évesen már fiatalkorú, tehát nem vagy büntethető. Viszont ettől függetlenül ő még egy gyerek. És attól, hogy te már 18 vagy, lássuk be, hogy te sem vagy még felnőtt. Attól, hogy most dúl a szerelem sajnos ez még változhat. Amit nem értek, hogy miért a gyámja akarsz lenni a gyereknek, miért nem az apja? Bár a házassághoz engedélyt kell majd kérnetek, hisz ő még csak 14, de ez a lehetőség fel sem merült?

Az abortuszban pedig nincs jogod dönteni. Az ő élete, az ő teste. Nincs jogod befolyásolni, maximum elmondhatod a véleményed. Ha szereted, el kell fogadnod a döntését, és az kell nézned, hogy neki mi a legjobb. És valószínűleg 14 évesen leányanyának lenni nem az ő érdeke.

2010. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Gondolod hogy a 14ves barátnőd szervezete van annyira kifejlődve hogy kitudjon hordani 9hónapig egy magzatot?

Mert egy 14éves lány teste még nem igazán alkalmas egy baba kihordására.

Persze vannak/voltak/lesznek is kivételek, de ez általában így van, még neki kell fejlődnie, a szervezete őt támogatja, a babát nem biztos hogy elbírja még plusszban.

2010. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:16

Ő sem akarja az abortuszt nem csak én ő is hasonló véleményen van.Természetesen az apja akarok lenni de a tövényes gyámja is mert tudom h ő még nem lehet a szülei meg elégé zizisek és félek megpróbálnának eltiltani a babától.A házaság csak 16-éves kortól lehet.

2010. okt. 3. 19:25
 10/23 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:19

Már bocsi de egy 14éves tököletesen alkalmas egy abba kihordására...Már a romák 12-13évesen szülnek.

2010. okt. 3. 19:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!