Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megbüntethetnek, ha sötétben...

Megbüntethetnek, ha sötétben fényvisszaverős mellény nélkül futok az út szélén?

Figyelt kérdés
Kb hetente 1x megy ott el autó, nem a biztonságom érdekében érdekelne, hanem hogy jogilag ez baj-e.
2011. márc. 31. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem lesz belőle baj nyugi.
2011. márc. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha hetente 1x megy ott el autó,és az egészen véletlenül rendőrautó lesz,akkor nagy peched lesz:(
2011. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Utálom,ha vezetek és valaki mindenféle jelzés nélkül fut,a tök sötétben.De ha elcsapják jár a szája:S

Nehezedre esik felveni egy szaros mellényt vagy villogót a bokádra?Bár magadra vess ha baleset ér.

2011. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag: csak lakott területen kívül kötelező.
2011. márc. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
lakott területen kívül, rossz látási viszonyok, illetve szürkülettől szürkületig kötelező. Tescoba árulnak ilyen vényvisszaverő szalagot amin van villogó is. Szerintem egy olyat legalább rakjál magadra mert én is frászt tudok kapni amikor jön velem szembe sötétbe egy autó aminek rosszul van beállítva a fényszórója, vakít mint állat és amikor elmegy mellettem akkor látom hogy ott van előttem a futó. Két ilyen eset volt és csak mázli volt hogy nem csaptam el.
2011. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. márc. 31. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!