Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha két ember összeverekedik...

Ha két ember összeverekedik akkor ki a felelős, az aki kezdte, nem?

Figyelt kérdés
Egyik haverommal ezen vitáztunk, tehát, ha vagyok én és van a Pista és mondjuk a discóban behúz nekem egyet a Pista minden ok nélkül én meg természetesen összecsomagolom, úgy hogy 8 napon túl gyógyuló sérülései lesznek akkor kit vonnan felelősére? Én úgy tudom, hogy a Pistát hiszen ő kezdte a verekedést és voltak szemtanúk is. (Ezt most csak kitaláltam a példa kedvéjért)
2011. márc. 31. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
általába igen azt aki kezdi a bunyót, de ha péppé vered te is megütheted a bokádat.
2011. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyértelműen téged vonnak felelősségre mert csak addig lehet visszaütni amíg a támadó abbahagyja a támadást.Azon túl nem lehet.
2011. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsősorban ha ez egy nyilvános helyen történik,az garázdaság mindkét fél részéről.Hülye törvény de ez van.Ha nagyon összevered,az meg súllyos testi sértés,de ez függ attól is milyen előadót kapsz a rendörségen,magyarán hogyan veszi fel azt a jegyzőkönyvet.
2011. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Arányosan lehet védekezni. Te csak akkor csinálhatsz neki 8 napon túl gyógyulót, ha ő is 8 napon túl gyógyulót okoz neked.


Az már mellékes hogy általában ilyenkor egy olyan helyen szokás rendezni a dolgokat amit nem lát senki és péppé csapja egyik a másikat.

2011. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos, még akkor is felelősségre vonnak, ha a saját otthonodban pl. egy betörővel szemben túlléped a jogos önvédelem határát. Ha ez nyilvános helyen történik, akkor garázdaságért felelsz, mert másokat megbotránkoztattok ezzel a viselkedéssel. Tehát, ő behúz neked, visszaadhatod, de csak ahogy előttem írták.
2011. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
elmondod a rendőrnek: úgy kezdődött, hogy a Pista visszaütött...
2011. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!