Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis vád vagy Hatóság félreve...

Hamis vád vagy Hatóság félrevezetése miatt indul e meg az eljárás?

Figyelt kérdés
Zártörés miatti eljárásban beismertem hogy előzőleg a folyamatban lévő igényperes eljárásban valótlant mondtam a bírónak, hogy a lefoglalt ingóságokat eladtam ezért a bíró büntető eljárást kezdeményezett az ügyben.A zártörés büntető eljárást megszüntették, nem történt zártörés.Viszont figyelmeztettek hogy hamis vád,hamis tanúzás,hatóság félrevezetéséért szabadságvesztésre is ítélhetnek. Ez röhej fenyegetés, nem hiszem hogy a bíró ezen büntető eljárásokat is kérné ellenem, valóban hazudtam neki, de csak azért hogy az igényper befejeződhessen , mert a végrehajtóval megbeszéltük hogy visszaadja a lefoglalt ingóságokat ha e per megszűnik, vissza is adta két hónap elteltével az ingóságokat nekem, csakhogy az igényper nem megszűnt hanem a bíró csak felfüggesztette a büntető eljárás jogerős ítéletéig. Sajnos a végrehajtó ellen is folynak vizsgálatok de a szemét végrehajtást kérő is kifogást terjesztett elő amit elutasított a bíróság, de fellebbezés van jelenleg az ügyben, ki tudta azt hogy a végrehajtást kérő élt volna az árverésen kívüli vásárlás lehetőségével a lefoglalt ingóságok értékének 1/4 dével.Ez akkora baj hogy a végrehajtó az igényper folyamatában vissza adta a tulajdonomban a lefoglalt ingóságaimat? Az hogy a bírónak valótlant mondtam azt érdekemben tettem azért hogy visszaszerezzem az ingóságaimat. Kérdezem hogyan tudhatok ebből az ördögi körből kimászni?Indíthat e ellenem a bíró büntető eljárást? Mire számíthatok ? a végrehajtónak van e esélye megúsznia az ügyben a mulasztásait?Várok minden tanácsot ebben az ügyben.
2011. ápr. 8. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:

1. A hamis tanúzás miatt a bíró kötelessége feljelentést tenni, ez nem döntés kérdése. Fog ellened indulni eljárás el is fognak ítélni. (azt nem tudom mire, de valószínűleg nem kapsz börtönbüntetést, közérdekű munkára tippelek esetleg felfüggesztett szab. veszt)

2. Csak a te hibád hogy eljutottál idáig, nem kellene hamisan tanúskodnod és hazudoznod, kitalált igénypert indítani.

3. Igen baj, hogy visszaadta és remélhetőleg nem ússza meg, így is túl sok a korrupt végrehajtó.

4. Sok mindent már nem tudsz tenni, az előtt kellett volna elengedést, halasztást, részletfizetést kérned mielőtt elkezdtél hazudozni.

2011. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!