Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhetek azért, mert gyógysz...

Perelhetek azért, mert gyógyszerrel kezeltek?

Figyelt kérdés
8-tól 13 éves koromig pszichiátriai kezelés alatt álltam, az eredmény szerint tévesen, ugyenis nem szenvedek mentális problémáktól (a háttérben családi viták álltak, nem részletezném). 9-től 11 éves koromig gyógyszeres kezelést kaptam, először 0,5 majd napi 1 gramm Risperdal tablettát, amit a helyi kórház gyermekpszichiátere írt fel nekem. Ez a gógyszer, mint utóbb kiderült, csak felnőttek számára adható és skizofréniás tünetek kezelésére használható, melyektől én nem szenvedtem. Ráadásul rövid idő alatt bizonyítottan 38 kg-ot híztam tőle, ami mondanom sem kell negatív hatással volt az egészségemre és a lelkiállapotomra is. Ez a hatás azóta is érezhető. A kérdésem az lenne, hogy van-e jogom pert indítani ennyi idő eltelte után, és ha igen számíthatok-e valami kompenzációra? Illetve szüleimet is felelősségre vonják emiatt vagy ez kizárólag az orvos rovására megy?
2011. ápr. 11. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, attól függ a válasz. Ha elmúltál 18, elvileg indíthatsz pert a saját nevedben a kezelőintézmény ellen. De azt tudni kell, hogy a polgári jogi igények 5 év alatt elévülnek. A hibás kezelés bejezésétől számított 5 éven belül lehetne pert indítani nem vagyoni kártérítésért. De sajnos szerintem erre csak elvi esély van, mert nagyon nehéz a bizonyítás. Tételesen be kellene bizonyítanod, hogy milyen hátrányokat szenvedtél el, és hogy ezek kétséget kizáró okozati összefüggésben vannak a hibás kezeléssel. Nem biztos, hogy megéri belemenni.
2011. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magyarul megússzák azt, hogy ezt tették velem? :(
2011. ápr. 11. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha perre kerülne az ügy,ők befogják bizonyitani,hogy igen a gyógyszerre szükség volt az adott helyzetben.Egyébként a szülők tudtával gyógyszerezhettek csak.Sokkal komolyabb orvosi pereket nyernek meg,ahol emberek nyomorékok maradtak,vagy hozzátartozók értelmetlenül haltak meg.
2011. ápr. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Megússzák. Ha ki akarsz cseszni velük, írj blogot, és kérj segítséget modjuk a Szcientológiai egyháztól, ők nagyon pszichiátriaellenesek. Talán még rendbe is tudnak hozni..
2011. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!