Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Perelhetek ha rossz termék...

Perelhetek ha rossz termék miatt egészségügyi károsodást szenvedtem?

Figyelt kérdés
A minap rakott krumplit ettem, mikor egyszer csak egy nagy roppanást hallottam és fájdalmat éreztem. A kolbászban volt valami nagyon kemény, ráharaptam és kitört a fogam. Ki is húzták a gyökerét is, ráadásul a jobb felső 2-es fogam az szóval eléggé feltűnő és még csak 19 éves vagyok :( A kérdésem a következő, bár nem tenném meg, nem vagyok abban a helyzetben és nem is gondolom komolyan, de azért kíváncsi vagyok rá. Hollywoodban egy ilyenért az áldozat milliókat kap :) Itt lenne valami lehetőség per indítására? Tényleg csak kíváncsiságból kérdezem. Amúgy szerintem biztos nem. Ez az ország... Meg aztán nincs is semmi ami bizonyítaná.
2009. márc. 11. 19:33
 1/4 anonim válasza:
34%
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de kolbászt enni nem szabad :) Persze nem a te hibád, régen én is ettem... amíg nem jártam hasonlóan, mint te. Azóta már megtudtam, hogy a kolbászba mi minden sz*rt kevernek, meg hogy valójában miből is készül... azóta nagy ívben kerülöm. Pedig nagyon finom...
2009. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Ezért kell jó minőségű kolbűszt venni, ilyenkor lesz drágább az olcsó.


Perelhetnél, itthon kb 8 évig tartana, a gyártó végig fellebbezne az itélet ellen és 8 év után megítélnének neked 20,000 Ft-ot.

Szerintem nem érdemes. De jó kolbászt venni igen.

2009. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Nem perelhetsz a rossz termék miatt, legalábbis nem ebben az esetben. Ha a kolbász megfelel az élelmiszerek biztonságára vonatkozó előírásoknak, a gyári adatlap szerinti, akkor a gyártó jogosan járt el.

Ha nem felel meg, akkor viszont lehet kárigényed.


Persze bizonyítsd, hogy az a kolbász mit is tartalmazott...

2009. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sejtettem. Mindegy, nem érdekes. 1.: Megfogadom a tanácsod és nem én pontoztalak le, mindenkinek "hasznos"-t adtam.
2009. márc. 13. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!