Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazság szolgáltatással...

Igazság szolgáltatással kapcsolatos: Az ügy rossz helyen szállt le a vonatról? Létezik ilyen? Mit lehet ilyenkor lépni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Március első napján bírósági ügye volt a páromnak,akkor Ő fellebbezett. Máig sem érkezett semmi,hogy mikor tárgyalják 2. fokon. Lett volna panasznapon,akkor azt mondták,hogy menjen a másik helyre,mert már nem hozzájuk tartozik az ügy. Ma volt a másik helyen,ahol azt mondták,hogy még nem érkezett meg hozzájuk az ügy. Mi eközben az én 70 ezremből fizetjük amit kell,és eszünk,de a hiteleink többsége így sincs kifizetve,és cipőt se tudunk venni a gyerekeknek,és a kaja is igen szerény(eddig sem volt uri,de most...) -mivel párom jogsija a tét,amivel Ő keresné a betevőt.
2011. máj. 10. 10:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A véralkohol szintje alig volt valami. Ezen kívül éjjel ült kocsiba,itt helyben,és tekintettek a síkos útra,lassan hajtott,de így is árokba csúszott.


Na és azokkal mi van,akik vissza esők,fél évre elveszik a jogosítványt,és ledolgozhatják a büntetést?? Ezeket kellene igazán büntetni,nem azt,aki nem érdemelne ilyen súlyos büntetést! A pénzbírsággal semmi bajunk,valahogy még kifizetnénk,de ha nincs jogsi,nincs aki vezesse a kocsit,akkor nincs meló-nincs pénz,ergó a gyerekeinknek sem tudjuk az alap dolgokat megvenni: ruha,cipő.


A sajnálatból nem kérünk! Megértést szeretnénk.

2011. máj. 10. 12:16
 12/21 anonim ***** válasza:

Megértést??? Te ezt komolyan gondolod? Mert ittasan vezetett? Ha a te kocsidba mondjuk belemenne egy olyan, aki "csak" ennyit ivott és benne ülnének a gyerekeid. Te megértenéd? Nem hiszem!

Nem büntetik eléggé az ilyeneket. Akár visszaeső, akár nem! Én legalább 3 évre venném el a jogsiját!

2011. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Először kívánom,hogy legyetek ilyen helyzetbe,mint mi,hogy a gyerekeiteknek ne tudjatok alap dolgokat megvenni,hogy azon kelljen gondolkoznotok,holnap mit esztek!! Hogy az helyett,hogy bárki a kezét nyújtaná,egyetlen tévedés miatt-amiben senkinek nem származott kára,magunkon kívül- szemrehányóan nézzenek rátok!! Mert egyszer tévedtetek! Nem stohl buciról van szó,hanem egy átlagos magyarról,aki csak a családját akarta eltartani!


Eszméletlenek vagytok!! Legyetek a helyünkben valamennyien!!!

2011. máj. 10. 12:26
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem leszek a helyedben, tudod miért? Mert ilyenben az én férjem egyszer sem hibázik? Hibázik mondjuk abban, hogy lisztes cuccot ad a gyereknek, miközben lisztérzékeny. Na ezt el lehet nézni! De nem kockáztatná sem senki életét, sem a családja jövőjét egy kis piáért! A gyerekeket sajnálom, a férjed egy cseppet sem. És azért,mert valaki nem ötödszörre csinálja, még nem lesz sokkal jobb ember!
2011. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

ma 11:46 vagyok,

Amit nem árt tisztázni: ennek semmi köze a magyarsághoz, és a „rendszerrel” se lenne problémátok, ha a férjed nem iszik.(egyszer sem, ha vezet)

Amit én tennék, a következő: ha jól értem, négy hónap múlva vissza lehet szerezni a jogsit. Erre koncentrálnék, úgy tanulással, mint a vizsgához szükséges pénz előteremtésével. Ha muszáj kölcsönt is felvennék erre. A büntetést csak akkor kell fizetni, ha az ítélet jogerős lesz. Erre viszont kérnék részletfizetési lehetőséget. Egyébként se fellebbeztem volna meg az ítéletet, ha a büntetést felére csökkentették.

Minden rosszban van valami jó, nálatok az, hogy nem okozott súlyos balesetet a férjed. Az sokkal drágább „mulatság” lett volna.

2011. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszadó!


Eleve gondunk van a mindennapokban szükséges pénz előteremtésében is. Már így is annyi hitelünk van,hogy nem tudjuk fizetni. Nálunk a vagy eszünk,vagy kifizetjük a havi fizetni valót sem megoldás,mert annyi fizetni való van,hogy amit én kapok az a felére sem elég annak,amit kellene fizetni.

A részletfizetés,ha az ítélet jogerős lesz,persze adott, de azt sem tudjuk majd fizetni-ha most így legatyásodtunk. Minket senki nem tud segíteni,a szülők távol élnek,egyedül apósom lakik itt,de őt is mi segítjük ki kajával.


Borzasztóan el vagyok/vagyunk keseredve.


1 évre vették el a jogosítványt,az november végén.

Jó ember a párom,soha nem lopott,soha senkinek nem okozott semmilyen kárt,akinek és ahogy tudott,mindig segített...Imádja a gyerekeit is...


Azon a hajnalon,mikor haza jött összetört fejjel,zúzódásokkal... meg akart halni-pedig rajta kívül senki nem sérült meg,a kocsin kívül másban nem okozott kárt. Nagyon nehéz volt abból az állapotból felállítani- bele se merek gondolni,hogy viselte volna,ha valaki másban kárt okoz... Azóta lelkileg ez a bizonytalanság tesz minket tönkre. Nagyon nehéz!


Nem értem, ezt a rendszert...


Azon is elgondolkoztunk,ha nem lesz hamarosan valami,akkor írunk a Köztársasági Elnöknek, de azt se tudjuk,hogy és hova címezzük meg a borítékot...


Sajnálom,hogy hosszú voltam. És nem akartam senkit megbántani,mindössze tanácsot szerettem volna kérni.

2011. máj. 10. 13:31
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyébként mi ez a rossz helyen szállt le a vonatról?
2011. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
2 külön városban van a 2 bíróság,és az egyik helyről a másikra még nem ért oda az ügy. "Biztos rossz helyen szállt le" azért írtam ezt a hülyeséget,mert nagyon kivagyok/vagyunk már.
2011. máj. 10. 14:14
 19/21 anonim ***** válasza:
Na várjunk egy pillanatot.Tehát ha jól értem azóta nem dolgozik mióta elvették a jogsiját?Ha ez igy van,akkor többek közt ezért gatyásodtatok le.Azért valami melót kereshetne,mig a helyzet nem rendeződik, nem?
2011. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok,

Ezen a webhelyen van a Köztársasági elnöki hiv. elérhetősége. Levelezőcím emil cím, weblap. Túl sokat ne várj tőle, legfeljebb egy semmitmondó levelet.

[link]

Az nem érdem, hogy a párod még nem lopott, kárt viszont okozott, saját magatoknak.

Kivezető út mindig van. Mi is voltunk nagyon nehéz anyagi helyzetben pár évig.

Kenyérre se tellett. A feleségem csak lisztet vett, és elkezdte sütni a kenyeret magunknak. Azóta is a házi sütésű kenyerét esszük, pedig már eltelt húsz év az óta.

Ne másokat hibáztass a sorsotokért, amit magatoknak idéztetek elő. Most is azt mondom, minden rosszban van valami jó, meg kell keresni.

Mellesleg az ilyen helyzetek rendkívül meg tudják erősíteni a párkapcsolatokat, ha észnél vagytok.

Én már csak tudom, megtapasztaltam.

2011. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!