Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Btk.318. $-nak (Csalás)...

A Btk.318. $-nak (Csalás) létezik gondatlanságból elkövetett változata? Vagyis büntetik? Mert a Tv. Nem tér ki erre.

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 11:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

1: Ezermillió ingyenSMS küldős oldal van a neten és olyat is láttam, ahonnan ingyen lehet telefonálni.

2: alapos okom volt feltételezni azt, hogy a telefon a lakótársamé, mivel ő is használta és egy szóval sem mondta, hogy nem az övé, gondoltam majd ő kifizeti a számlát vagy kifizetteti velem a részem...

2011. jún. 29. 12:15
 12/28 A kérdező kommentje:
De az a gáz, hogy neki kb 5000 Ft a része nekem pedig 30-cal több... Nekem akkor még hatályban volt az 5 évre felfüggesztett bünti,, így a közvetítői eljárást nem kérhettem.
2011. jún. 29. 12:19
 13/28 anonim ***** válasza:
40%

Ezt sosem magyarázod ki, teljesen egyértelmű a csalás. Azt egyik bíróság sem eszi meg, hogy te annyira egyszerű vagy, hogy azt hitted ingyen van...

A neten meg nincs egy darab ingyen telefonálási lehetőség sem. Max sms küldő.

2011. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Annyit kérnék, hogy a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek.


gugli: ingyen telefon


4.940.000 azaz Négymillió-kilencszáznegyvenezer találat.

(angol nyelvű keresésre nagyjából százszorosa)


Aki azt állítja, hogy nincs ingyenes telefonálási lehetőség az az összes találatot végignézte, az ott írtakat kipróbálta és ez alapján állítja amit mond?


Régebben volt valami oldal, ahol regisztráltam és már nem emlékszem mennyi időn keresztül _ingyen telefonálhattam_ még mobil irányba is. De ez megszűnt.

2011. jún. 29. 13:13
 15/28 anonim ***** válasza:
10%

Ez egy telefon volt,nem a net.Senki nem fogja elhinni neked,hogy tényleg azt hitted, hogy ingyenes. (te is azt mondod, hogy azt hitted, majd kifizeted a havernak.)

és a hülyeség nem véd meg a büntetéstől.

2011. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Netes telefonról van szó...
2011. jún. 29. 13:29
 17/28 anonim ***** válasza:
56%

Tudod, miért nem lehet gondatlan?

Mert, a barátod a netről szedte a jelszót. Ezt te is tudtad, most mondtad. Innentől kezdve egy regisztrációt loptatok, és csalárd módon használtátok fel.

Gondatlanul nem lehet lopni. Az már egy más kérdés, hogy téged a haverod tévedésbe ejtett. De ne haragudj, ha nekem adnak egy regisztrációt (amiért általában fizetnek), akkor mielőtt használnám, meggyőződöm róla, hogy azzal nem okozok-e másnak kárt.

2011. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként teljesen mindegy mit magyarázolnekünk,nem itt kell,hanem a bíróságon.A helyedben azonnalfizetnék,hogy megússzam egy írásbeli figyelmeztzetéssel.Mert ha még meg se téríted,akkor tuti rádvernek egy jó kis büntetést
2011. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vádlotti státuszban hallgattak meg, de te könnyen válhatsz tanúvá. Csalást az követ el, aki mást tévedésbe ejt, tévedésben tart, és ezzel kárt okoz. Itt könnyen megfordítható az ügy, hogy te nem maradsz vádlotti minőségben, hanem tanúvá avanzsálsz, és a lakótársad kerül veled szemben is vádlotti státuszba. Mindez csak tényállás kérdése, ezt pedig az eljárás hivatott eldönteni.

Az "ingyen telefonról" meg annyit, hogy én kb. évek óta ingyenesen telefonálok... Teljesen legálisan. A mobilhívásokért meg fizetek 9 Ft-ot.

2011. jún. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Te se telefonálsz ingyen,fizetsz alapdíjat
2011. jún. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!