Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki engedély nélkül...

Ha valaki engedély nélkül bejön a házba/udvarba (lopni) és én azt megverem, eltöröm valamijét (esetleg meg is hal), akkor engem lecsuknak vagy lesz valami következménye?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
" Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges."
2011. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megölöd, lecsukhatnak. Kivéve ha például te egy 15 éves kislány vagy, a támadó meg egy kigyúrt vadállat.
2011. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez elég érdekes eset lenne ha így járnál.

Ugyanis ha valaki avval a szándékkal megy a házadba/udvarodba hogy lopjon,és te rajta kaptad,akkor megvédheted a tulajdonodat.Ha ebben az esetben megvered,és ne adj isten eltörik valamije,téged ugyanúgy kérdőre vonnak,mint a tolvajt.Ebben az esetben azt vizsgálják ki,hogy hirtelen felindulásból követted el,és "elborult az agyad" vagy szándékosan verted tovább holott már a földön feküdt.Ha a tolvaj meghal akkor szintén ezt vizsgálják ki,hogy ha a földön volt már,miért nem álltál le,mert ugye ha már a földön fekszik,nincs helye a védekezésnek.

A gyilkosságnál ha bebizonyítják,hogy nem voltál olyan veszélyben hogy ölni kellett,bizony téged is megbüntetnek,és akár nem szándékos emberölésért el is ítélhetnek..

2011. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha például előkap egy kést és önvédelemből ütöm agyon?
2011. júl. 4. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben az országban a bűnözőnek több joga van, mint a sértettnek. Ezt meg kell érteni.
2011. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"És ha például előkap egy kést és önvédelemből ütöm agyon?"


Belefér a jogos önvédelem fogalmába, de ekkor is meg fogják vizsgálni, hogy valóban jogos volt-e az az önvédelem.

2011. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont múlt héten járt nálunk az iskolában egy alezredes és az önvédelemről beszélt. Azt mondta, hogy csak akkor üthetem meg a késes támadót, ha az már felém szúr, mert miért ne állhatna valaki csak úgy késsel a kezében, és ha nem szúrt felém, tehát kis esélye volt, hogy én is megsérüljek, akkor aránytalan védekezés, ha eltöröm az állát. Nem mintha gyilkos hajlamaim lennének, de ezen kiakadtam.

Szóval esélytelen, hogy vigyázz magadra vagy a tulajdonodra, jó esetben nem csukat le téged a betörő, ha kicsit is seggbe rúgod.


16/L

2011. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!