Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon miért büntetnek...

Magyarországon miért büntetnek szinte mindent szabadságvesztéssel? Vajon az összes állampolgárra leosztva egy embernek egy nap mennyi pénze megy rá a börtöni rabok eltartására?

Figyelt kérdés

Wikipédián fellapoztam a jogi jegyzéket (ami egyébként elég igényesen meg van csinálva, és biztos források is meg vannak jelölve) és azt vettem észre, hogy szinte minden bűncselekményre, az illegális szerencsejátéktól kezdve az állatkínzásig szabadságvesztést vetnek ki. Ritkábban előforduló alternatívák voltak a pénzbírság, vagy a kötelező munka, de ezek mellett is fő büntetésként a szabadságvesztés szerepelt?


Nem abszurd ez egy kicsit?

Magyarország lakosságának jelenleg hány %-a van börtönben?

Más Nyugati-stílusú országokban (pl. Németország, USA) is ez a módi?


2011. júl. 7. 21:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki a munkájával magasra képes eljutni úgy, hogy nem szerepel az életében a csalás, bűnözés fogalma, akkor joggal háborodik fel azon amikor valaki elkezdi szidni a fél országot miközben ő az aki elkövetett valamit. Egyébként nagyon érdekes ez a velem kapcsolatos negatívum, nem tudom miért ellenszenves valaki csak azért mert nem tartozik az átlag emberek közé, tanult ember, ráadásul komoly munkahelyteremtő is egyben. Nem pont ilyen emberekre volna szüksége az országnak? Azt hiszem, ezt a magyar mentalitást sosem fogom megérteni.
2011. júl. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!