Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet az, hogy Stohl 10...

Hogy lehet az, hogy Stohl 10 hónapnyi börtönbüntetést kapott, miközben az imént mondták a híradóban, hogy mások életének a veszélyeztetése ittas vezetéskor 3-tól 10 évig terjedő szabadságvesztéssel jár?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Ebben az esetben nem a TV híradó véleménye a mérvadó, hanem a BTK.
2011. okt. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem vélemény volt, amit a híradóban mondtak. Ne vicceljünk már-.-
2011. okt. 23. 18:59
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Hogyan, hát úgy, hogy törvény előtti egyenlőség van. Császár előd is hány évet ült a halálos baleset miatt, amit bedrogozva okozott? Most szabadult. Vagy nem is? Mindenesetre rá kellene venni, hogy verje le az orosz címert egy szoborról, azért simán lehet két évet előzetesben lenni.
2011. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A híradóban baromságot mondtak, ennyire egyszerű.


Hogy lásd:


188. § (1) Aki szeszes italtól befolyásolt állapotban vagy a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt vasúti vagy légi járművet, valamint gépi meghajtású vízi járművet vagy úszó munkagépet, avagy közúton gépi meghajtású járművet vezet, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt

a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény súlyos testi sértést,

b) öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást, vagy tömegszerencsétlenséget,

c) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,

d) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget

okoz.


Na ebből Stohl a (2) bekezdés b)-t követte el. Mint láthatod noincs is olyan kifejezetten hogy mások életének veszélyeztetése ittas vezetéskor. Amire a zseniális hírszerkesztő gondolhatott max. az , hogy a minősítettek esetek azaz a (2) bek 3-10 évig büntet. Egyébként a Btk-ban nincs is olyan külön, hogy 3-10 évig. A máodik válaszoló meg ne a hangulatot gerjessze, hanem nézzen utána, vagy ne okosodjon.

2011. okt. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyokk, bocs Stohl a (2) a)-t követte el, elgépeltem.
2011. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Engem is ez bosszant hogy ezért nem közszereplő,négy évet biztos kapott volna. Drogosan, ittasan,ez súlyosbított volna.
2011. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagyunk egyenlők, az egyenlőek között!
2011. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A kutyák meg csak ugassanak!
2011. okt. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
Ez semmi a Bodnár tudjátok akkoriban debreceni focista elgázolta a biciklist és semmit nem kapott érte. Állitolag a biciklis ittas volt de mégha tényleg az volt akkoris a Bodnár a megengedettnél joval többel ment ráadásul allitolag olyab brutálisan gazolta el a szerencsétlent hogy leszakadt a feje. Sajnos ilyen a világ, akik bajnokcsapatban játtszanak es S mercijük van azok a törvény felett állnak.
2011. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy közkutat vertem ki részegen én sem kaptam semmit, valami minimális pénzbünti mellett meg kellett a kárt térítenem.
2011. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!