Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az óceán közepén megszeghetek...

Az óceán közepén megszeghetek bármilyen törvényt?

Figyelt kérdés

Az óceán közepén is tartozik valamilyen országhoz?

Vagy ott van olyan, hogy "senki vize"?

És ott lövöldözhetek, drogozhatok nem csukhatnak le, mert egyik ország szabályait sem sértem meg?


2011. júl. 20. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Magyarként biztosan nem, mert a jog szerint külföldön is érvényesek rád a btk. és ptk. sorai.
2011. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én úgy hiszem, olyan létezik, hogy "senki víze", csak olyan, hogy nemzetközi vizek. Ott pedig gondolom a nemzetközi jogok vonatkoznak rád.

Embert ugyanúgy ne ölhetsz, például.

2011. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az óceán közepén a kapitány a hajó anyaországa szerinti törvényes hatalom képviselője. Ilyen minőségében elláthat olyan állami feladatokat, mint "anyakönyvezés", házasságkötés, temetés, természetesen indokolt esetben...


Úgy tudom a hajón utazót, aki viselkedésével veszélyezteti a hajó biztonságát vagy a többi utas biztonságát, kitehetik a legközelebbi kikötéskor, legyen az lakatlan sziget vagy forgalmas kikötő, illetve átadhatják a hatóságnak. Rendőrt is hívhatnak, elég kevés hely van a Földön, ahova nem tud kimenni rendőrhajó/helikopter, vagy nincs közelben kikötő.

2011. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyszóval a válasz:

Nem.

2011. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha elmész a Holdra és ott legyilkolsz valakit, bankjegyet hamisítasz, drogot adsz el, akkor is ugyanúgy büntethető vagy.
2011. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na persze, egy másik bolygón...
2011. júl. 20. 15:47
 7/12 anonim ***** válasza:
jó, oké, egy másik bolygón azt csinálhatsz amit akarsz :D
2011. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor mi van,ha a saját hajóján van az illető?
2011. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nemzetközi törvények mindenkire érvényesek, tehát csak azért, mert kapitány valaki, nem ölhet embert, nem kereskedhet droggal, nem bántalmazhat senkit, nem fenyegethet, stb...
2011. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A törvény az törvény, akárhol vagy. Másik bolygón is ugyanúgy földi állampolgár vagy és vonatkoznak rád a szabályok, szerinted ha Armstrong megverte volna egy társát utána nem vonják felelősségre, csak mert nem a Földön volt? :D

Max ha Marslakókkal találkozol és vannak törvényeik, akkor az vonatkozik rád :D

Ennyi erővel ha itthon vagyok a házamban az is az én tulajdonom, mégsem hozhatok saját törvényt.

2011. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!