Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki olyan címen lakik...

Ha valaki olyan címen lakik ahová nincs bejelentkezve azzal sért bármilyen törvényt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem. Én az egyetemi éveim alatt albérletben laktam, soha nem volt gondom ezzel, sőt nem ismerek senkit, akinek volt ilyen problémája.
2011. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha igen, akkor én önhibámon kívül törvényt sértek egy ideje.
2011. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Én már 13 éve nem a bejelentett lakcímemen élek. Ha valahol a személyes adataimat kérik (pl. pénzbefizetés bankszámlára, orvosi vizsgálat) mindig a bejelentettet adom meg, de ahhoz senkinek semmi köze, hogy valójában hol élek.
2011. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sincs a jelenlegi lakhelyem be jelentve, Ha küldenek valamit a számlákon kívül az a szüleimhez megy és vagy le megyek érte vagy kipostázzák nekem. Eddig az ég világon semmi gondom nem volt ezzel.
2011. aug. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én papíron 8 éves koromtól 15 éves koromig külön laktam a szüleimtől. Pontosabban ottmaradtam abban a házban, amit megvettek tőlünk. De nem volt belőle semmi gond, csak a következő költözésnél vettük észre.
2011. aug. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Lakcímbejelentési kötelesség elmulasztása


29. § (1) Aki a lakcímbejelentésre előírt rendelkezéseknek nem tesz eleget,


harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a rendőrség, valamint a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője helyszíni bírságot szabhat ki.

2011. aug. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17.52: nekem éppen az önkorminál tagadták meg a lakcímbejelentést. Állandóm nincs, ideiglenesbe akartam bejelentkezni (albérlet). Állítólag ilyet nem lehet. Szóval az önkormi adta ki a lakcímkártyámat "lakcím nélküli" bejegyzéssel. Azóta több rendőr is látta már, soha egy szót nem szóltak miatta. Gondolom, a hajléktalanoknak is hasonló lehet.
2011. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról


A lakcím bejelentése és nyilvántartása


26. § (1) A Magyar Köztársaság területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a települési önkormányzat jegyzőjének nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).


[...]


(3) A lakcímbejelentéshez a lakás tulajdonosának vagy a lakás használatára egyéb jogcímen jogosultnak a hozzájárulása szükséges.


(4) A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg. Érvénytelen a bejelentett lakcímadat, ha a polgárnak a lakás használatára vonatkozó joga jogerős bírósági vagy hatósági határozat alapján megszűnt és a határozatot végrehajtották, továbbá, ha az illetékes települési önkormányzat jegyzője megállapította, hogy a polgár bejelentett lakcímadata nem valós.


[...]


27. § (1) A tartózkodási hely létesítését, illetve megszűnését a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél kell bejelenteni.


(2) A polgár tartózkodási helyének megszűnését a lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél is bejelentheti.


(3) A tartózkodási helyet - annak bejelentésétől számított öt éven belül - a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél ismét be kell jelenteni. Az ismételt bejelentés hiányában az érintett tartózkodási helye e törvény erejénél fogva megszűnik.

2011. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!