Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betudnék ülni csak úgy nézőkén...

Betudnék ülni csak úgy nézőként egy tárgyalásra a fővárosban azért mert érdekel?

Figyelt kérdés
jogi karra szeretnék menni jövőre, ezért érdekelne egy tárgyalás menete. betudnék ülni kapcsolatok nélkül oda ill. hogy egyik félhez sincs semmi közöm a tárgyaláson? előre is köszi :)
2011. júl. 26. 06:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Be.
2011. júl. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A peres eljárások fontos alapelve, hogy azok nyilvánosak, tehát bárki bemehet, hacsak a törvényben előírt okból zárt tárgyalást nem rendelnek el. Én még nem voltam ilyenen, úgyhogy azt nem tudom, hol tudod megnézni, hogy hol és mikor lesz téged érdeklő tárgyalás. A neten nem láttam ilyet, de talán a bíróságokon ki van írva. De mostanában nem lehet, mert ítélkezési szünet van.
2011. júl. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, odamész és megmondod, hogy hallgatóságként jöttél. Bármelyik bíróságra bemehetsz.

A tárgyalók ajtaja mellett van mindig az adott napra vonatkozó tárgyalásjegyzék, ahol megtalálod a tárgyalás témáját, időpontját, feleket, stb.)

Egyes bíróságokon, pl. a Fővárosi Munkaügyin már a portán is szívesen segítenek.

2011. júl. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk kötelező volt menni bírósági tárgyalásokra anno az egyetem alatt.
2011. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha nem zárt tárgyalásról van szó, akkor bemehetsz.

Mentem már be én is olyan tárgyalásra, amihez közöm nem volt, csak egyszerűen kíváncsi voltam, hogyan zajlik Magyarországon egy tárgyalás, mert korábban ilyet csak filmekben láttam (és hát ugye az nem ugyan az). Pedig még csak nem is a jogra járok.

2011. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!