Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van lehetőség jogi segítséggel...

Van lehetőség jogi segítséggel megszűntetni egy ablak "létezését"?

Figyelt kérdés
Szomszédunk házának északi falán egy,a megengedettnél nagyobb méretű ablakot építettek be,hosszú évekkel ezelőtt.Azóta sok gondunk akadt ezzel,ugyanis kedvelt időtöltésük leskelődni...Rengetegszer kaptuk rajta őket,de lassan tűrhetetlen lesz....
2009. ápr. 6. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyet csak egy kiadós elbeszélgetéssel, rosszabb esetben beTÉGLÁZÁSSAL lehet megszüntetni, mert a jogrendünk nem alkalmas az ilyen jellegű viták tisztázására. Ha pereskednétek, abból úgysem lenne semmi, ráadásul évekig tartana és csak növelné az ellenségeskedést.


Amúgy nem tudtok bokrot, vagy valami mást emelni az ablakuk elé? Pl. egy paravánt... vagy egy téglafalat :D

2009. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
79%
Hat azert azt ketlem, hogy teglafalat emelhetnetek ele. Tudom nem kellemes ha a szomszed az udvarotokra belat, de ablakra szukseg van. Beszeljetek meg,az lenne a legesszerubb megoldas.
2009. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek függönyt a saját ablakotokra, sötétedés után meg húzzátok el a sötétítőfüggönyt, akkor nem látnak be! Esetleg mutassatok nekik olyat, amitől elmegy a kedvük a bámulástól (elég egy-két sztriptíz a déditől).
2009. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kerítést is csinálhattok olyat, amin nem látni át.
2009. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Erre meg van a jogi szabály, én úgy tudom, hogy lehet nekik ott ablak, de csak tejüveg ablak, és annak a mérete is meg van szabva.

Szerintem tegyél panaszt vhol (pl rendőrség, vagy önkörmányzat, nem tudom hol lehet), és aztán kötelesek lesznek lecserélni az ablakot.


Vagy ha más nem, akkor ültessetek az ablakuk elé egy sövényt, vagy kisebb fenyőt, esetleg vmi kerítést, hogy ne láthassanak át.

2009. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

nem teljesen értem, az ablak méretével, vagy a leskelődéssel van gond?

nem tudom elképzelni, hogy az ablaknak lenne szabványa.

2009. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Az ablak méretével és a leskelődéssel is gond van!Sövényt ültettünk,de szomszédaink szerint túl közel van,pedig éppen az lenne a cél ezzel,hogy meggátoljuk az átlátást.Úgy tudtam,hogy nem szabvány méretű ablak esetében engedélyt kell kérni,ezért gondoltam arra,hogy ebben az esetben jogtalan...
2009. ápr. 7. 11:01
 8/17 anonim válasza:
100%
Igazad van! Meg van szabva, ezzel sérülnek a jogaid. Max wc-fürdő szobai ablakméret lehet. Ettől eltérő csak szomszéd beleegyezésével lehetséges. Fordulj az önkormányzathoz, első körben ők is meg tudják mondani mit lehet tenni.
2009. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
1983-84-ben építettünk családiházat.Akkor szabály írta elő,az ablak magasságát.WC-fürdőszoba ablakról van szó.Úgy értendő,meg volt szabva,milyen magasságban lehet beépíteni.
2009. ápr. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Az ablak mérete függ a háza közös telekhatártól mért távolságától, van jogalapja a vitának. De tulságosan hosszadalmas és körülményes. A legjobb egy sövény, vagy egy paraván hasonlóan bosszantó módon, mint ők.
2009. ápr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!