Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet magánszemélyként...

Hol lehet magánszemélyként másik magánszemély igazolványszáma alapján annak valósságát megtudni? Interneten?

Figyelt kérdés
Kötöttem egy bérleti szerződést, de se bérbeadó, se a tanuja igazolványát nem láttam, mindeketten fejből tudták az igazolványszámaikat. Mivel nem isemrem őket, nem tudom mennyire bizhatok.
2009. ápr. 7. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Magánszemélyként elvben sehol, hiszen adatvédelmi okokból semmi közöd a másik személyazonosságoz. Nem is kötelessége a másiknak megmutatni az igazolványát, vagy igazolni magát neked.


Másrészt van egy érvényes szerződésetek, nem értem mért kéne lenyomozni őket, ha valami bibi van, ennek birtokában lehet perelni, vagy feljelentést tenni rendőrségen.

2009. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

a bérleti szerződés érvényességét és hatályosságát nem érinti, tartalmazza-e igazolványszámot,


ha név, szül. idő, cím és aláírás alapján beazonosítható egyértelműen, kétséget kizáróan a szerződő fél, akkor védve vagy


egyébként közjegyzők és ügyvédek nagy része egy internetes program segítségével meg tudja nézni, érvényes-e adott okmány, nem hamisítvány-e

(ezt adásvételi szerződéseknél nézik meg - ezeknél a szerződéseknél kellenek ilyen adatok is)


és még vmi:

a szerződés érvényes létrejöttéhez tanúk sem szükségesek

ez csak egyfajta plusz

de nem érdemi biztosíték

2009. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

értem és köszi, csak tudjátok mennyi mindent hall az ember, és ennyiből ha van egy kulcsom egy lakáshoz, akkor azt simán ki tudom adni akárkinek, csak azonos neműnek kell vele lennem, az a nevet veszem fel amit akarok, ott lakok ahol akarok, hisz honnan tudná meg a másik fél? max mikor jön hó elején az igazi tulaj... személyleírást tudok adni, valakiről akit 2x láttam, de se nevét se semmijét nem tudom, hisz másét alkalmazta. honnan kapnám vissza a kaukciot? állambácsi? vagy aki kilyön jard?talán ideadja a fizujából?

a tanu dolgot meg manapság nincs olyan aminek pénzhez van köze és ne akarnám letanuztatni...pláne hogy nem ügyvéd elött. pénzől van szó, értékekről, nem sok olyan papírt látok manapság amin nincs tanu, meghtalmazás;közüzemi számlák; nagyából kb minden...

2009. ápr. 8. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!