Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adószámos magánszemélyként...

Adószámos magánszemélyként olyan minth a rendesen dolgoznák?

Figyelt kérdés
Munkaügy miatt kérdem, mert pillanatnyilag munkanélküli vagyok és jelentkeztem egy tanfolyamra amire kapnák keresetpótlót persze csak ha felvennének. akkor azt még kapnám? vagy nem?
2011. okt. 12. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan.

Ha olyan lenne, regisztrált álláskereső sem lehetnél.

2011. okt. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy van egy adószámod magánszemélyként, önmagában nem sok vizet zavar. A kérdés az, hogy bevételed van-e vele, vagyis számlát állítottál-e ki.
2011. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre nincs, de szeretnék vásározni, ahhoz szeretném kiváltattni. Csak azért kérdezem, hogy akkor még a munkaügyön munkanélküliként fogok-e szerepelni, illetve jogosult leszek-e bpj-re.
2011. okt. 14. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy pontosan mit szeretnél csinálni, mit értesz a "vásározás" alatt. A mezőgazdasági őstermelő pl. adószámos magánszemélyként vásározhat, de ha mondjuk ruhákat akarsz árulni, az már nem fér bele az adószámos magánszemély tevékenységei közé.
2011. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Használt ruhát, kézműves ékszert, és mindenfélét ami otthon haszontalan már.
2011. okt. 14. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Kedves Kérdező,ilyenekben Én is gondolkodtam...

Hol van az leírva,hogy milyen tevékenységeket lehet adószámosként csinálni? Én szolgáltatást szeretnék,de csekély bevételem lenne,amire nem érné meg vállalkozóit kiváltani. Köszi!

2013. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!