Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bank ellen milyen kártérítési...

Tibor Lovász kérdése:

Bank ellen milyen kártérítési jogcímek alapján nyújthatok be keresetet? Az összes érdekel. sos

Figyelt kérdés

az ügyészség már elindította a bank ellen a büntető eljárást,

komoly pénzösszegről van szó és nekem van igazam

üdv.


2011. aug. 25. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress ügyvédet sikerdíjért .
2011. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben vázolnád?
2011. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy tudta elindítani az eljárást, ha csak most akarsz beadni keresetet?
2011. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Fövárosi Bíróság I fokon feloldotta a zár alá vételt, majd a Fővárosi Ügyészség jóvá hagyásával a Fővárosi Itélőtábla helyben hagyta az i fokot a javamra. De a bank nem oldotta fel a számlát illetve amikor kezdeményeztem átutalást visszatartotta végrehajtás jogcímen az összeget/ holott ellenem nem is volt végrehajtás/ , majd később jött egy végrehajtás a bíróságtól ami még a mai napig nem jogerős és még mindig harcol a bank. Csak e év március 31 én átvezette a számlámon lévő összeget az ő számlájára, holott a bírósági végrehajtás e év április 4 i. Ezek fejleményébe indított az ügyészség büntető eljárást a bank ellen én pedig kártérítési keresetet szeretnék, csak a pontos meghatározások kellenének... üdv
2011. aug. 25. 18:06
 5/10 A kérdező kommentje:
az egyik büntető eljárás, a másik pedig polgári lesz...
2011. aug. 25. 18:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont erre a célra "tenyésztik" az ügyvédeket. Hidd el többre mész velük, még ha sikerdíjat is kérnek, mint az itteni "paraszti ésszel".
2011. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
OLyan címen, hogy kárt okozott neked. Hogy milyen kárt neked kell tudnod.
2011. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kártérítést csak károkozás esetén lehet kérni.


Azzal, hogy nem fértél a pénzedhez nem feltétlenül okozott neked kárt a bank. Neked kell ebben az esetben bizonyítanod, hogy milyen kár ért téged.


És még akkor is simán lehet, h a bank tudja bizonyítani, h jóhiszeműen járt el, és akkor megint csak nem, vagy csupán egy töredéke jár a vélelmezett károdnak.


Csak akkor fogj bele, ha minden kétséget kizáróan tudod bizonyítani, h mekkora és milyen természetű kár ért téged a banknak felróható GONDATLAN vagy SZÁNDÉKOS cselekedetek miatt.

2011. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na és szerinted majd otthon összedobsz egy keresetet és majd el is fogadja a bíróság? Visszadobja majd hiánypótlás miatt,abban biztos lehetsz.

Másik hogy hol a károd? Ha nem tudod igazolni/bizonyítani a kárt,akkor nem fogsz kapni semmit.

2011. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan egyszerű ám keresetet írni. :)

Szerintem menj ügyvédhez.

2011. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!