Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz-e hogy 5000 ft alatti...

Igaz-e hogy 5000 ft alatti bírságnál nem kell leülni, vagy ledolgozni az összeget?

Figyelt kérdés
Pár napja kaptam a rendőröktől 3000ft összegű helyszíni bírságot,mert nem volt működő lámpa a kerékpáromon,a következő lenne a kérdésem,mivel az egyik biztos úr félre hívott és úgy mond "megsúgta" nekem,hogy 5000ft alatti bírságnál nem kell le ülni vagy ledolgozni,tehát nem "probléma" ha be se fizetem,de azért még is jó lenne. Ez igaz? vagy csak valamit félre mondott?
2011. aug. 27. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Te egy rendes rendőrt fogtál ki.


Én rosszabbat, sokkal rosszabbat!! 20 ezret rótt ki, mert tilosban mentem át!!!

2011. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik azthiszem helyszíni bírságnak, amikor 20-30E helyett csak 3-at kell befizetni. Én nem vacakolnék ilyen "kis" összeggel, mert bármikor küldhetik a nagytestvérét is, ami már nem olyan baráti.
2011. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

be kell fizetni.


ha nem teszed, elő fognak állítani. na, az nem kellemes, nem ajánlom kipróbálásra...

2011. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

helyszíni bírság, a rendőr kiállítja neked a csekket és a továbbiakban őt már nem érdekli, hogy befizeted-e vagy sem.


Ha nem fizeted be, akkor az önkormányzat fog felkeresni és ott kérhetsz részletfizetést vagy közmunkán ledolgozod. Ha normálisak akkor velük meg tudod beszélni, hogy mi legyen.Ilyen kis összeget nem dolgoztatnak le, általában beírják, hogy megjelentél vagy félrerakják és elévül.

2011. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem kell befizetni. Jól mondta. Viszont azonnal letöltedőre vagy közmunkára váltják át. :)
2011. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A legjobb lesz sztm ha befizetem,ez még nem sok!! csak gondoltam kikérem előtte mások véleményét! :)
2011. aug. 28. 06:59
 7/9 A kérdező kommentje:
Még annyi,az igaz hogy ha van működő ("villogó")lámpa a kerékpáron,de "macskaszem" nincs akkor,azért is megbüntethetnek???
2011. aug. 28. 07:04
 8/9 anonim ***** válasza:

A prizma kötelező felszerelés mindkét keréken. Igen megbüntethet érte.


Tényleg nem ér annyit, hogy látszódj?

2011. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

csak az első keréken kötelező a sárga prizma

elölre fehér, hátra piros visszaverő + a lámpák + egycsengő + a pedálokon is visszaverő meg országúton kukásmellény

2011. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!