Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Frissdiplomások röghözkötése?...

Frissdiplomások röghözkötése? Ez valami vicc?!

Figyelt kérdés

nem hittem volna, higy ezt be meeik vezetni. és miért nem tiltakozik senki???

orvosira akarok menni állami finanszírozottra, és az volt a terv, hogy ha sikerül lediplomáznom, a rezidens éveimet külföldön töltöm. erre nost bevezetnek egy olyan törvényt, hogy 20 évből 15-öt itthon kell ledolgozni? EZEK NORMÁLISAK?? mert én megértem, hogy például egy orvos kinevelése ca. 12 millió forint. de ettől függetlenül az a 80e forint (kb) amivel a rezidensek s*ggét kitörlik (már bocsánat) semmit nem ér. akkor adjanak olyan fizetést, hogy megérje itthon maradni, és ne erőszakkal kelljen itthon tartani a diplomásokat. 15 év!! úristen... de akkor mi a halálért akarják ennyire erőltetni a nyelveket? hogy min. két nyelvvizsga, meg 3 nyelv az iskolásoknak. ha leállítják a munkaerő exportot, akkor miért kap olyan nagy hangsúlyt a nyelv?? rohadt fidesz! nem. hittem volna, hogy valaha ilyet mindok, de visszasírom a baloldalt minden ocsmányságuk ellenére. mert ezek aztán végképp nem politikusok, habem egy rakás kontár idióta!


2011. szept. 8. 00:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/222 anonim ***** válasza:
70%
Figyi,igazuk van.Mert az,akinek meg nem került 12 millióba az iskoláztatása,pl nekem, én még annyit se keresek.Persze valahol megértelek,de ott van a másik oldal is.
2011. szept. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/222 ava87 ***** válasza:
88%

Jó, én maradok. De akkor valaki adjon majd munkát - a szakmámban! Ja bocs, hogy az nem lesz? És külföldön meg igen? Ja elnézést, hogy nem csak szakmán belül, de egyáltalán nem fogok munkát kapni? Ó, de szép is lesz ennyi diplomás munkanélkülit eltartania az állam bácsinak, ugye?

Jó, én nem vagyok orvos, nem is leszek. De az EU-n belül - aminek állítólag mi is tagjai vagyunk - tudnék dolgozni szakmán belül, nem is rossz fizetésért. Mégis milyen jogon várják el, hogy itt maradjak, ha itt nincs szükség az én munkámra? Illetve nem is, szükség az lenne rá, csak fizetni nem szeretnek érte.

2011. szept. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/222 anonim ***** válasza:
63%
Jobban keresnének a rezidensek is ha azt a 12 millát apunak meg anyunak kéne fizetnie és nem az állambácsinak. Nem tudlak sajnálni, bocs.
2011. szept. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/222 anonim ***** válasza:
87%

01:09

Miért keresnének jobban? Gondolod hogy valamikor is azt a pénzt odaadnák a fizetésekre? És ha egy részét oda is adnák akkor mennyivel keresnének jobban? 80 helyett 100-at vinne haza?

A probléma az, hogy ez nem megoldás, mert az elvándorlást nem oldja meg, maximum a korábbinál is jóval kevesebben választják az orvos pályát. Max azok fogják benne a jövőjüket látni akik alá apuci, meg anyuci alátol egy magánpraxist.

2011. szept. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/222 anonim ***** válasza:
78%
elvileg az EU-s törvények ellentmondanak ennek a tervezetnek, de ezeket úgysem fogja érdekelni
2011. szept. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/222 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez minden épeszű embert felháborít! És teljesen megértelek, hogy nem akarsz itt éhbérért életeket menteni! És hidd el hamarosan lesz itt tiltakozás.
2011. szept. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/222 anonim ***** válasza:
87%
Így van ahogy 01:41 mondja, EU-s alapjog a szabad munkaerő áramlás az unión belül!
2011. szept. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/222 anonim ***** válasza:
17%
Nem vicc. Fel kell állítani egy vasfüggönyt. És végzettségtől függetlenül senkit sem engedni át rajta.
2011. szept. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/222 anonim ***** válasza:
28%

"Jó, én maradok. De akkor valaki adjon majd munkát - a szakmámban!"


Miért "adjon"? Másnak sem adnak. Nem a sültgalambot kell várni, keress magadnak munkahelyet. Ez az "adjanakmunkát" egy cigány szokás. Ennyi erővel írhatnád azt is adjanak segélyt. Akinek "adni" kell a munkát azok közül még egyik sem végezte el ha adtak neki. Normális dolgozó ember talál magának munkát. Ha nem akkor meg munkahelyet teremt. Én volt idő hogy nem találta, nyitottam egy asztalos műhelyt.

Te mért nem kezdesz magaddal valamit? Mért nem tudsz önállóan gyártani valamit? Nem arra kell törekedni, és nem azt kell keresni kinek a seggét lehet kinyalni éhbérért. Ha mindenki így gondolkodna egyetlen munkahely sem lenne az országban, és már kihalt volna a magyarság.

2011. szept. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/222 anonim ***** válasza:
11%

"Szerintem ez minden épeszű embert felháborít! És teljesen megértelek, hogy nem akarsz itt éhbérért életeket menteni! És hidd el hamarosan lesz itt tiltakozás."


Dehogy lesz Ágika! Mindenki egyetért az új törvénytervezettel aki magyarnak született. Az meg senkit sem fog érdekelni idegenek mit gondolnak. Ez Magyarország, és aki nem érzi magát magyarnak el lehet húzni!

Csak persze előbb szépen lecsengetitek amit rátok költöttünk. :)

2011. szept. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!