Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azerintetek kik érdemelnék...

Azerintetek kik érdemelnék meg a doktori címet? Nem kapják manapság kicsit sokan meg "jogtalanul"?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném...elég komoly irományt kell beadni egy doktori cím megszerzéséhez, amit még bizottság előtt meg is kell védeni...az ilyen munkák hátterében már elég komoly,több éves tudományos kutatómunka áll...aki ezt végigcsinálja, megérdemli a doktori címet
2009. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
gondolom itt azokra gondolsz,akik miután végeztek, automatikusan megkapják a doktori címet pl jogászok. Igen, van abban vmi,amit írsz, mert pl. egy jogásznak nem kell annyit szenvednie egyetemen, mint egy orvosnak. Ebből a szempontból tűnhet ,,jogtalannak" a doktori cím. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy nekik is rengeteget kell tanulniuk. Így nem hiszem, hogy jogtalan lenne, egyszerűen csak ,,könnyebb" dolguk van,mint az orvosoknak, de megérdemlik ők is.
2009. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahol nem csak úgy hozzádvágják, ott igen kemény feltételeket diktálnak, szóval annyira nem mondanám hogy jogtalan.
2009. szept. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd!

Mindenki előtt ott a lehetőség : ugorj neki és szerezd meg te is a doktori címet... :D

Ha "olyan nagyon könnyű", akkor neked is menni fog.

2009. szept. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"manapság kicsit sokan"


Ezt fejtsd ki. Mégis kikre gondolsz?

Mit értesz a jogtalanul alatt?


A fent említett jogászok nagyapám korában is megkapták.

2009. szept. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Például a gyógyszerészekre gondolok, akikhez idén januártól csak úgy hozzávágták. 5 évet tanulnak ugyanúgy, mint ha valaki pl. mérnöknek tanul.

Én már nekiugrottam és sikerült :)

2009. szept. 30. 09:03
 7/14 anonim válasza:
36%

A [link] oldalon a kommentekben pár gyógyszerész magyarázza, hogy ők mennyire okosak, és hogy ők mennyire megérdemlik a Dr.-t.

Na az ottani hozzászólásomat ide is bemásoltam nektek:


Akkor pár szót én is hozzászolnék INFORMATIKUSKÉNT a nagyokos gyógyszerészek beképzelt dumájához, hátha megvilágítom előttük a valóság más aspektusait is.

Először is elvégeztem egy 4 éves főiskolát, ahol 70 tantárgyból 105 vizsgát kellett letennem, tárgyanként átlagosan 1000 oldal tananyagot olvastam el. Persze nem kettessel végeztem el a sulit, ezt lehet gondolni. A 3 tárgyból álló szakmai szigorlatom, a 4 tárgyból álló záróvizsgám, a diplomabírálatom, és a diplomavédésem is kitűnő lett. Persze azt gondoltam, hogy az 1 azaz egy évnyi kutatómunkám eredményként létrehozott 102 oldalas diplomamunkám nem egy különleges darab, pont addig, amíg meg nem tudtam, hogy az orvos/gyógyszerész képzésben a diákok kapnak egy feladatot, amit kidolgoznak 20 oldalon!!!!! Na hát nálunk az első féléves absztrakt algebra és diszkrét matematika zh kidolozása volt 20 oldal, gyerekek!

Persze azt is tudom, milyen nehéz a római jog a jogászoknál, meg az anatómia az orvosképzésben, de akkor javaslom nektek, hogy próbáljatok csak egy pár zh feladatot megoldani lineáris algebrából, vagy differenciálegyenletekből (ne is említsük a matematikai statisztikát, meg a valószínűségszámítást) ! A legtöbben már egy egyszerű középiskolás analízis példán is elvéreznek. Csak hogy tudjátok az informatika kb 75 %-a matek. Akkor most miért olyan okosok a gyógyszerészek?? Ja, hogy tőlük függnek az emberi életek? Miért szerintetek a műtőben, korházakban működő elektronikus felszereléseket kik tervezték? Kik kalibrálták, konfigurálták, tervezték meg az operációs rendszerüket?? Egy felszerelt műtőt körülbelül egy űrhajó belsejéhez lehet hasonlítani. Na akkor elmondom, hogy azokat a hardvereket villamosmérnökök tervezték, az őket működtető szoftvereket meg informatikus mérnökök! Akkor kinek a kezében is vannak itt az emberéletek?? Ha nem lennénem mérnökök, akkor az orvosok még mai napig is egy darab bottal piszkálnák a paciens, a gyógyszerészek berendezéseiről már ne is beszéljünk!!

Na aztán a főiskola után elvégeztem az egyetemet, így ha hiszitek, ha nem, én is 6 évig tanultam az egyetemi diplomáig. Persze az egyetemen már 2000 oldal volt egy tantárgy, viszont fele annyi idő volt rá. Ja hogy a nagyrésze matek? Ja hát igen. Biztos sokkal könnyebb volt, mint a kémia, igaz?

Véletlenül itt is kitünő lett a záróvizsgám, a 6 tantárgyból álló záróvizsgám és a bírálatom is! 4 akadémiai doktor (értsd: a Tudományos Akadmédia dokotra, vagyis D.Sc) hallgatta végig a védésem, és az elnök a végén hozzátette, hogy Nagyon szép volt! Mégsem kaptam Dr.-t a nevem elé! Pedig képzeljétek, én is úgy érzem, hogy megérdemelném!

A doktori képzésre, hogy ezt megkaphassam, csak dokumentált (értsd: publikációk) kezdetleges kutatói eredményekkel lehet jelentkezni, ahol idegen nyelven kell számít adni a tudományterület ismeretéről. És ha felvettek, akkor már csak 4-5 évnyi, ÚJ tudományos eredményt hozó alkotói, fejlesztői munka kell (ezekből lesznek a szabadalmak)! Nem véletlen, hogy a 10.000 doktori cím tulajdonosból csak 127 fő informatikus!

És gondoljátok ha szakvizsgát akarok tenni, akkor nekem nem kell még 2-3 évet tanulni, akárcsak egy számítástechnikai szakinformatikus, vagy egy hálózati mérnöki címhez??? Csakhogy én még ezutén SEM kapom meg a doktori címet!

2009. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
36%
Én úgy tudom, hogy az a doktori cím, amit a jogászok, orvosok, gyógyszerészek és mostmár talán az építészek is megkapnak a diplomával, valójában nem tudományos fokozatot jelent, mint a PhD, amit itthon szintén Dr.-ral jelölünk. A PhD fokozathoz ugye kell egy néhány száz oldalon publikálni a több éves kutatásainkat. Dr. Kovács János, aki ezt megtette, annak a neve angolul: János Kovács, PhD. Ha csak a diplomához kapod a címet, nincs feltüntetve egy más nyelven sem. Tehát nem fokozat, ez csak hagyomány, de nem jelent semmit.
2009. okt. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
93%

Ennek a "Dr." kérdésnek valóban nem sok jelentősége van, felőlem mehetne is az egész... Egyébként külföldön, ha jól tudom M.D.-t kap a neve mellé, aki orvos.

Viszont orvostanhallgatóként a fenti hazzászólásokról az jutott eszembe, hogy igen, biztosan sokat tanulnak a gyógyszerészek, a jogászok is... De nem hiszem, hogy van más szak, ahol az emberek becsülettel végigtanulják a 15 hetes szorgalmi időszakot, amellett, hogy egyetemre, gyakorlatra járnak, és ekkor is vizsgáznak, majd szintén végigtanulják a vizsgaidőszakot, és HA végeznek egy félévvel, már azon kapják magukat, hogy "hopp", kezdődik is a következő szemeszter; lehet szinte azonnal folytatni a tanulást... 12 féléven keresztül:D És közben nem bulizol, nincs kapcsolatod, nincsenek barátok, igazi pihenés, nyaralás stb. Hónapokig tényleg csak tanulsz. Itt valóban keményen csinálja is a többség, mégis, alig maradtunk páran, akik nem buktak vissza az eltelt évek alatt; sokaknak ez kétszer is sikerül. Ráadásul, miután végzel, "csak" általános orvos leszel, még 5-6 év kell a szakvizsgádig.

Nem kétlem, hogy amit az Informatikus Barátunk írt az előbb (ezt tényleg minden tisztelettel "mondom"), valóban nagyon-nagyon nehéz dolgok lehetnek.

Viszont ha egyszer lesz lehetőséged, nézd meg, mit is kell tudni az embryologia-szövettan-anatómia párosításon az anatómia szigorlaton, (mindezt tetem, mikroszkóp mellett), az élettan, és a biokémia szigorlatokon, a 220 tételes patológia szigorlaton, a 6 féléves belgyógyászat vizsgán hatodév végén, vagy éppen nézz bele egyszer a neurológia követelményekbe, hogy a többi klinikai tudományról, mint a szülészet, gyerekgyógyászat, fül-orr gége stb, stb. ne is beszéljek. Ráadásul nem egy-egy darab fát fogsz gyógyítani.

A gépek vitathatatlanul fontosak, nélkülözhetetlenek, de nem elegek. Feltételezem, hogy jobban bíznál egy orvosi teamben, mint egy puszta UH, MR, vagy EKG eredményben...:)

A lényegre visszatérve, hidd el nekem, hogy ezeket biztosan legalább annyi időbe telt elsajátítani, mint amiket Te felhoztál.

Nem azt szeretném sugallni, hogy nekem biztosan nehezebb, nem ez a post lényege. Csak annyit szeretnék, hogy tartsuk egymást tiszteletben egy kicsit; úgy fogalmazzuk meg a véleményünket, hogy közben ne írjunk le másokat, és óvatosan szóljunk arról, amit nem ismerhetünk.

2009. nov. 20. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
46%

Az orvosok, jogászok doktorija már elég régi hagyomány, és e két területen talán elfogadható ez az "üres" cím (hiszen ez közel sem tudományos fokozat). Ennek ellenére én mindkét területen szakvizsgához kötném, és nem engedném a "dr" használatát, csakis "dr. med" és "dr. jur" alakban, ahogy a jogszabály ezt elő is írja. A gyógyszerészeknek megadni hiba volt.


Azt meg felejtse el minden más egyetemet végzett emberke, hogy akkor ők is kérnek ilyet! Mire föl? Akkor mi értelme lenne az egésznek? Egy jó informatikus, jó mérnök, stb. örüljön annak, hogy várhatóan több pénzt fog keresni (és kellemesebb körülmények közt), mint egy orvos, illetve előbb talál magának szakirányú munkát, mint egy jogász. Azt sem hiszem, hogy egy jó mérnöknek, vagy akár egy megbecsült középiskolai tanárnak kisebb lenne a társadalmi rangja, mint egy ilyen-olyan hivatalban aktát tologató, és onnét nyugdíjba menő jogidoktornak.


Tudományos fokozatot pedig minden tudományban lehet szerezni, és aki valóban, tudományos szinten jó a szakmájában (nem csak megtanulja a mások által előállított ismereteket, hanem maga is hozzátesz a tudomány fejlődéséhez), annak ez nem okozhat leküzdhetetlen gondot. Én pl. 5 év egyetem + 3 év doktoriskola + 2 év fokozatszerzés + 15 publikáció után lettem "Dr". Nem siránkozni kell érte, meg kell szerezni.

2010. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!