Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy olyan kérdésem van, hogy...

Levente1987 kérdése:

Egy olyan kérdésem van, hogy ha az ember ki adja az a lakását albérlőnek, akkor mennyit kell adóznia utána? Illetve él még ez a törvény, hogy az albérleti díj után kell-e adózni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 12:45
1 2
 11/16 anonim válasza:
Ideiglenesen akkor is meg szokták engedni.Feltéve ha normális mind a két fél.
2011. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát az ,hogy normális nem mondanám.Mert ugyan is rá kérdeztem hogy mért nem engedte hogy bejelentkezek erre a címre.Válasz pedig az volt hogy akkor sosem tud ki rakni.Tehát akkor eleve ez volt a terve.
2011. szept. 15. 14:30
 13/16 anonim ***** válasza:

1. a Tulaj, adott-e elismervényt, számlát a havi bérleti díj beszedése esetén? (ha, adott...

a)vagy adózik utána 16%-ot,

b)vagy hülyüke... mivel így nagyon nagy az esélye hogy lebukik, egyszerűen igazolható jövedelemadó eltitkolása miatt!)

/Mindennemű, így az albárletbe kiadott ingatlan után, beszedett jövedelemért is, jövedelem adót KELL fizetni, amelynek összege jelenleg, a beszedett bérleti díj 16%-a/

2011. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Semmi féle ilyen papírt nem láttam.Köszönöm szépen a választ.:-)
2011. szept. 15. 14:49
 15/16 anonim ***** válasza:
Az ördögbe! 16 %-ot? Én meg 25 %-ot fizetek adót a kiadott lakások után, tényleg csak 16 %-ot kell? Évek óta fizetem, épp ezért, mert így nem nekem kell félnem, ha a bérlő nem fizet.Ideiglenesen simán be lehret jelentkezniük, attól még ki lehet tenni a bérlőket. Szóval ezt sem értem, miért nem lehet bejelentkezni.
2011. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudom ,hogy ha bevanak jelentve akkor valamiért nehezebb kirakni az albérlőket.Ez nem tudom mennyire igaz csak annyit tudok nehezebb kirakni.
2011. szept. 15. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!