Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis bkv bérlet. Mire számíth...

Hamis bkv bérlet. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Elkaptak Örsön, hogy hamis bérlettel utazom. Elvették, de nem kértek semmi személyazonosságot igazoló papírt sőt büntetést se szabtak mert egyből vettem egy teljesen új bérletet. Nem kellett semmit aláírnom, egyszerűen bemutattam az új bérletet és felszálltam a metróra. A bérleten rajta volt a diákom száma. Most mi lesz ezek után? Nem szeretem az ilyen játszmákat, nem tehettem róla, kiskorú vagyok még. Szerintetek lesz ennek következménye?
2011. okt. 8. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kértek semmilyen személyi azonosítót, akkor szerinted mi alapján lennének további következményei? Egyébként meg nagy szerencséd volt, ugyanis ez bűncselekménynek számít, aminek komoly következményei lehettek volna. Ha más nem egy, több százezres pénzbírság formájában.
2011. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tetro ***** válasza:
100%
hány éves vagy? honnan volt hamis bérleted?
2011. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Diákigazolvány számom alapján esetleg... Nem lesz baj ezután? Nem jelentik ezeket a rendőrségnek?
2011. okt. 8. 22:08
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

diákigazolvány száma alapján elvileg vissza lehet keresni,

ki volt annak gazdája


amúgy magánokirat hamisítás



276. § Aki jog vagy kötelezettség létezésének, megváltozásának vagy megszűnésének bizonyítására hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú magánokiratot használ, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2011. okt. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem tehettél róla? Tudtad, hogy hamis, mégis használtad.
2011. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi nem fog történni, úgy kezeltek, mint egy bliccelőt.
2011. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
semmi nem fog történni, de amúgy ismerősömet is elkapták így és kb 20 ezer büntit kellett fizetnie, szóval semmi eget rengető
2011. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szimplán csak elvette, nem készült jegyzőkönyv, nem hívott rendőrt, nem kért személyit, így nyugodtan letagadhatod azt is , hogy ott voltál. Továbbá mondhatod, hogy márpedig te szabályosan pénztárban vetted a bérleted.


Egyáltalán nem támogatom, amit csinálsz persze. Bliccelni egyrészt bocsánatos bűn sokak szemében, másrészt tisztán polgárjogi ügy. Bérletet hamisítani viszont már bűncselekmény.

2011. okt. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én a helyedben nem csalnék . Én mindig hivatalos volán pénztárban veszem meg a bérletem . Nemvagyok olyan szürke egér mint aki más uton szerez bérletet . Tudod sok igazolvány félét hamisitottak de addig jár a korso a kutra mig elnem törik . Majd ha tényleg megbüntetik pénzbirságra máskor nemprobálja meg kijátszani a szabályt . Neked szerencséd volt hogy nemlett következménye a hamis bérletednek hogy honnén származik hol vetted szerezted ! Szia !
2011. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
lett valami következmény?
2012. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!