Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bizonyítvány-hamisítás?

Bizonyítvány-hamisítás?

Figyelt kérdés

Középiskolai tanuló vagyok, és vagy két éve művelem azt, hogy meghamisítom a bizonyítványomat. Lehet ostoba ok, de azért teszem, mert itthon lehetetlent kérnek tőlem... Igen, tudom, tanulnod kell, piszkos kölyök, ésatöbbi szentszöveg, de kérlek, olvassátok tovább!

Tehát lehetetlent kérnek tőlem. Egyszer voltam kitűnő tanuló, de a szüleim nem vették figyelembe, hogy az egy kis létszámú, gyengített osztály volt. Azóta fejükbe vették, hogy mindig kitűnőnek kell lennem, és punktum. Én meg hiába izzadok vért, hiába szakadok meg, nem tudom kipréselni magamból azt a bizonyítványt. Egyébként is úgy gondolom, hogy a 4-es, 5-ös bizonyítvány egy darab hármassal igenis jó. És mégse elég nekik. Ha nem felelek meg, az még hagyján, hogy megvernek, de olyan rideg, lenéző, lekezelő hanggal beszélnek velem, mintha egy utolsó senki lennék. Igazából azért csinálják, mert azt remélik, egyszer komoly pénzeket hozok a házhoz, más nem érdekli őket. Hogy én mit akarok, az meg főleg nem. Ezért végső elkeseredettségemben fordultam a hamisításhoz, saját kezűleg, amit be is vettek. De ettől kezdve mindig próbálom őket távol tartani a szülői értekezletektől, kisebb-nagyobb sikerrel. Nem, nem vagyok egy elkényeztetett kis perszóna, aki mindent megkap amit akar. Hanem egy olyan valaki, akinek túl gyengék az idegei, ahhoz, hogy megbirkózzon ilyenekkel (asszem papírom is van róla.). Úgy érzem, már nem sokáig bírom magamban tartani, mert elegem volt a hazugságokból. Valahogy az az érzésem, hogy el kell mondanom osztályfőnökömnek, holott tudom, a kicsapás és a törvény keze fenyeget. Szerintetek mit tegyek? Kitől kérjek segítséget, kinek mondjam el?

Elnézést a regényért, és köszönöm a türelmeteket.


Egy elkeseredett lány


2011. okt. 24. 21:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, és igazatok van :)
2011. okt. 25. 00:11
 12/20 anonim ***** válasza:

Most valamit nem értek.

A szüleid mindketten kitűnő tanulók voltak és ma egyikük bankigazgató, másikuk génsebész?

Ha igen és hatalmas pénzeket hoznak a házhoz miért szorulnak rá, hogy te is hatalmas pénzeket hozz a házhoz? Ha nem, tőled miért várják ezt el?

2011. okt. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az elektronikus naplót már most meg tudod buzerálni, akkor indulj el az informatika vonalán, aztán még a végén tényleg nagy pénzeket viszel a házhoz.
2011. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg elmehetsz az FBI-hoz .. ott jó pénzeket keresnek azzal, hogy feltörnek dolgokat :]]
2011. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Hát nem tudom, ha választanom kéne, hogy megvernek vagy átjavítok pár jegyet, akkor én minden lelkiismeret furdalás nélkül írogatnám a jegyeket.... Sosem értettem ezeket a szülőket... Elhiszem, h nem akarják, hogy a gyerekeik is éjjel nappal robotoljanak azért, hogy ne halljon éhen de ezt nem kényszerítéssel kell elérni, annyiszor láttam, tapasztaltam az ilyen esetekben fordul elő az, hogy a gyerek kitart addig amíg el nem jut a főiskola, egyetemig és ahogy már nem látják a szülők be akarja pótolni azokat a dolgokat amit nem tehetett meg és ennek általában alkoholizmus, drogok stb. a vége:( Nálam is ezzel próbálkoztak még ált. iskolába kivéve, hogy megvertek... Én meg szépen megmondtam édesanyámnak, hogy amíg kényszeríteni akar a tanulásra már csak azért sem fog érdekelni. Leszállt rólam és a középiskolát 4es átlaggal fejeztem be! Most van egy cukrászdám,2kávézóm és édesanyám büszke arra amit minden segítség nélkül saját erőmből értem el:):):):) Ja és elfelejtettem azt a gondolatot, h csak töltsem be a 18at és mégsem állok a határig....:D kitartást sok sikert!!!!!!!!!!
2011. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nem tudom, ha választanom kéne, hogy megvernek vagy átjavítok pár jegyet, akkor én minden lelkiismeret furdalás nélkül írogatnám a jegyeket.... Sosem értettem ezeket a szülőket... Elhiszem, h nem akarják, hogy a gyerekeik is éjjel nappal robotoljanak azért, hogy ne halljon éhen de ezt nem kényszerítéssel kell elérni, annyiszor láttam, tapasztaltam az ilyen esetekben fordul elő az, hogy a gyerek kitart addig amíg el nem jut a főiskola, egyetemig és ahogy már nem látják a szülők be akarja pótolni azokat a dolgokat amit nem tehetett meg és ennek általában alkoholizmus, drogok stb. a vége"


Pontosan! Az ilyen jutalmazós-büntetős, szigorú, bezzeg mi jól neveljük a gyereket szülők cseszik a legjobban. Azt érik el, hogy a gyerek rohadt gyorsan megtanulja, hogy miért jár büntetés, miért nem, miért jár dicséret, és szépen rááll a hazudozásra. Amelyik meg nem, abból a behódoló önállótlan szerencsétlen lesz, akikkel tele van a pszichológus várója.

2011. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Sokan mondják hogy szélhámos vagyok, de őszintén gratulálok, ügyes vagy! :)


Nem mennék bele erkölcsi dolgokba, mert én is sokmindent átéltem, nehéz időszakokon mentem keresztül ami végülis így utólag jó volt, mert önállóságot tanultam.


2 éve jártam ki a középsulit, nekem is szükségem lett volna hasonlóra, de én nem tudtam megcsinálni, pedig a 132-es iq-al nem vagyok a leghü..ébbek között :)



Leírnád hogy csináltad? (Szakmai kíváncsiságból szeretném tudni). Privát üzenetben elküldheted.


Illetve tanultam viselkedés pszichológiát, ha esetleg baráti jótanács kellene (hogy hozd helyre a dolgot, vagy hogy vidd tovább a cselekményt), kérdezz nyugodtan.

2011. okt. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

utolsó: küldtem privátot


köszönöm a válaszokat ^^

2011. okt. 25. 18:52
 19/20 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 06:42

Erre szoktak úgy érvelni, hogy: "Mert a javadat akarom!", és az emögött bújkáló önzést összekeverik a szeretettel, gondolskodással. Apukám egy cég vezetője, mellette meg vállalkozó(ennek ellenére nem állunk túl jól anyagilag, érdekes...) és sajnos megszokta azt a stílust, amit a munkahelyén: parancsolgatni, földbe döngölni, megtörni, akit csak tudsz, főleg egy gyereket, majd csak megtanulja. S nem csak a tanulásban ilyen, és nem csak velem, sajnos mindenkit kritizál...

2011. okt. 25. 18:58
 20/20 anonim ***** válasza:
figyelj ezt most hagyd abba azonnal.. Ezért komoly büntetést kaphatsz, ez okirat hamisítás... nem tudom mit tegyél, ezt csak te tudod tényleg, én egyszer a félévimet írtam át, de mivel a tanárok ismernek, és tudták miért tettem amit.. na szóval, én a helyedben azt játszanám meg, hogy elvesztem a bizonyítványomat, és akkor ugye újat kell csináltatni vagy nem tudom, szóval na nem tudom tényleg, de nem tudom mit csinálj, ez nehéz helyzet.
2011. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!