Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megteheti a tanár?

Ezt megteheti a tanár?

Figyelt kérdés
A következő történt: kikapcsolva leraktam a telefonom az asztalra. A tanár odajot és kérdés nélkül elvette, énmeg kivettem a kezéből. Megfogta a kezem és aztmondta h én engedjem el a kezét. Erre megfenyegetett h feljelent és fegyelmit kapok. Ezt megteheti?
2011. nov. 10. 13:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%

18:05 Attól függ milyen iskoláról van szó.


A legnagyobb baj az, hogy a szülők teljes egészében az iskolára hagyták a nevelést, márpedig az iskola nem nevelésre való, legfeljebb a szociális kultúra kialakítására. Az iskolának oktatnia kell. A nádpálcás módszer sem volt jó, de ma a másik véglet van. Ezért voltam én csak egy hétig tanár...

2011. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

Én viszont nem adok igazat a tanárnak. Ez olyan szintű kukacoskodás, hogy én ba.sznám ki a tanár szűrét a teremből. Azért maradjunk már a józan ész határain belül, ez egy baromira gyerekes viselkedés volt amit művelt.

Valahogy az egyetemek ilyen téren sokkal fejlettebb szinten állnak, mégis a tanulók képesek benyalni 200 oldalakat.

2011. nov. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"telefont általában nem szabad elővenni jobb iskolákban"


ebben (lehet) tévedsz. a gimnázium, ahova járok, benne van az ország 10 legjobb gimijében, és mégis ki lehet tenni a telefont az asztalra. ha nem játszol vele, akkor a tanárt sem zavarja, sőt, mivel néhány teremben nincs óra, nem haragszanak, ha néha megnézed rajta az időt.


persze van 1-2 tanár aki nem lelkesedett érte. de emlékszem, az egyik megkérdezte, hogy miért kell kitenni az asztalra. erre mondta valaki, hogy neki szűk a zsebe és az érintőképernyős telefon széles kijelzője nyomja a lábát. azt mondta, hogy oké és nem problémázott.


persze az, amit a kérdező csinált, elég nagy pofátlanság volt, még egy barátod kezéből sem veszel ki vmit csak úgy, előtte megkérdezed (remélem).

meg lehet jegyezni, hogy a tanár is mondhatott volna valamit, legalább 1 indokot, de persze ez nem menti fel a kérdezőt.


kérdés a kérdezőnek:

ha ki volt kapcsolva a telód (tehát még az időt sem tudtad megnézni rajta), akkor miért gond, hogy elvette? óra végén visszakapod (elvileg tovább nem is tarthatja vissza) és csinálhatsz vele, amit akarsz.

2011. nov. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Neked is meg kéne tanulni mi az, amikor jobb kussban ülni, és semmit nem csinálni. Ha lenne még katonaság, ott tanulnál fegyelmet.
2011. nov. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

Az egy dolog, hogy a tanár megteheti-e vagy nem. (Házirendtől is függ.)

De! Te ne vedd ki a tanár kezéből, mert ez már akár erőszaknak is minősíthető. Fordított esetben ordítanál, hogy "bántalmazott".

Esküszöm, nem értem, mit képzelnek a diákok sokszor...

2011. nov. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A tanár azt csinál,amit akar.Nálunk volt akitől úgy vették el,hogy csak a szűlőnek adták vissza.

A tanárokat nem érdekli a házirend!Rájuk nem vonatkozik,csak a diákokra.

2011. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!