Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Menyi időm van az öröklési...

Menyi időm van az öröklési illeték megfizetésére a öröklés után? Ha nem áll rendelkezésre annyi összeg akkor lehet kérvényezni a fizetési halasztást? És ha igen akkor menyi haladékot kaphatok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

húszmillió forintos összeghatárig a

az örökhagyó gyermeke*,

az örökhagyó házastársa,

az örökhagyó szülője,

valamint a háztartásában eltartott szülő nélküli unokája által megszerzett örökség illetékmentes

2011. nov. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

majd kapsz határozatot

abbban benne lesz minden

az is ha nem kell fizetni


30-60 nap haladékot lehet kérni

de csak ha megvan már határozat

2011. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én az örökhagyó testvérének (aki már meghalt) a fia vagyok(Unokaöcs) tehát illetéket biztos kell fizetni.Mert gondolom az hogy 12 éves koromtól ö nevelt fel de csak mint gyámot az itt nem jöhet szóba.
2011. nov. 22. 22:37
 5/7 anonim válasza:
Írni kell egy kérvényt, és a jövedelem viszonyokra hivatkozva részletfizetést kérni. Mi azt hiszem egy évre kaptunk részletfizetési lehetőséget, talán ennél hosszabb időre nem is adnak, persze az összegtől függ, mi ezt kb.150 ezerre kértük, nyilván ha kisebb összegről van szó, akkor arányosan kevesebb lehet a hónapok száma.
2011. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15 napon belül kell befizetni. Az adózás rendjéről szóló törvény szerint lehet fizetési halasztást, részletfizetést, vagy akár elengedést kérni. A kérelmet a fizetési határidőn belül kell minél előbb benyújtani. A kérelemben az anyagi helyzetet megfelelő igazolásokkal alátámasztva be kell mutatni, illetve nyilatkozni kell róla. Nézd meg itt különösen a 133-134. §-t.


[link]

2011. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Azért vagyok gondba mert apám testvére (Nagynéném) az örökhagyó de a szülei már nem élnek ahogy apám se.Tehát valószínű nekem jut minden.De van neki egy háza meg még valami 3-4 földterülete ami igen szép összeg lehet ami után már nem kevés lehet az illeték amit nem tudom miből tudnék kifizetni.Eladni meg ezekbe az időkbe nem igen szeretnék.
2011. nov. 22. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!