Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tulajdonképpen mit jelent az,...

Tulajdonképpen mit jelent az, hogy "lakhely elhagyási tilalom"?

Figyelt kérdés
Ez elég kedvező büntetés a bűnözőknek,és egyre többet lehet ilyenről hallani.Talán teltház van a sitteken,vagy mi ennek a lényege?
2011. nov. 28. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha eléggé meg tudják kenni a bírót a nagyhalak, akkor kapnak ilyen büntetést.

Plusz az is közrejátszik, amit írtál.

2011. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg azért van, mert vannak olyan vádlottak akiknek nem szükséges annyira korlátozni a mozgásszabadságát,szemben egy előzetes letartóztatással pl. mert már az ügyben fontos bizonyítékokat feltárták,az adott bűncselekmény nem annyira veszélyes vagy ha valakinek az egészségügyi állapota,családi állapota nem engedi meg hogy be legyen zárva egy cellába.


Gyakorlatilag meg ahogy már előttem is írták az érdekek alakították ezt ki,ha valaki "lefizeti" a bírót nem muszály előzetesbe vonulnia.


Nem hagyhatja el a lakóhelyét vagy tartózkodási helyét pl. egy várost,falut.

2011. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is ez NEM büntetés, hanem az eljárás során alkalmazott kényszerintézkedés, ugyanúgy, mint az előzetes letartóztatás, a házi őrizet, ez pedig végülis a legenyhébb, és nem kell semmiféle bírót lefizetni, törvényes keretek között alkalmazható, nem kötelező mindenkit előzetesbe rakni.
2011. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, de ez vonatkozik egy többszörösen büntetett,erőszakos bűncselekményekért már többször elitélt egyénre is?Mert én egy konkrétan ilyen helyzetről tudok,és bevallom meglepett.
2011. nov. 29. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!