Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki hibázott?! Azt történt,...

Valaki hibázott?! Azt történt, hogy volt egy közös tulajdon megszüntetésem. Valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés
Én kértem a részem el,bíróságon megegyeztünk,hogy 2 részletbe megkapom 1 éven belül..az illető egy forintot nem adott és szándékát se jelezte ilyen téren.A bíróság küldött a földhivatalnak papírt,hogy majd intézkedjen,ha igazoltam,hogy kifizettek.Namármost ez egy bizonyos határidőhöz volt kötve,de mivel nem lettem kifizetve,így a földhivatal törölte a dolgot náluk.A végén 8 hónap múlva a végrehajtó intézte a dolgot,így megkaptam havonta az összeget.Ki lettem fizetve,és úgy gondoltam és a másik fél is,hogy a végrehajtó intézi a dolgot,de nem...Most kinek kell átíratni a tulajdonrészt??volt aki azt mondta a végrehajtó dolga,más azt,hogy ügyvéd,sőt,a földhivatal csak vigyem be a papírokat..bár szerintem az a vevőnek kell intézkednie..
2011. nov. 29. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked kell elintézni, hogy a tulajdonviszony rendezödjön.
2011. nov. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt nem a vevőnek kell intézze?
2011. nov. 29. 07:43
 3/5 anonim ***** válasza:
A vevő dolga, de ez téged ne érdekeljen! Te csak fizesd be az adót, oszt' jónapot!
2011. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó,milyen adót??DE érdekel..mert a vevő,meg engem okol amiért nincs elrendezve!!
2011. nov. 29. 08:13
 5/5 anonim ***** válasza:
A tulajdonjogot a vevő tudja bejegyeztetni az adás-vételi szerződés alapján! Neki szerzési illetéket kell fizetnie, neked meg az eladásból származó bevétel után jövedelem adót! Adás-vételit ügyvédnek kell ellenjegyeznie, ezt is a vevő szokta fizetni, ráadásul ki kell tölteni a NAV-os bejelentő lapot is. Az én ügyvédem intézte a földhivatali bejelentést is, nem kellet nekem mászkálnom amikor a telket vettem.
2011. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!