Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Teszvesz? Mit tehetek ilyen...

Teszvesz? Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket kb 3 hete. A pénzt elküldtem az eladónak a megadott bankszámla számra.Később küldött vissza jelzést hogy az összeg megérkezett.

3 napja kaptam email-t arról hogy az eladó lezárta a tranzakciót és értékeljem. Hiába írok neki email.t vagy próbálom elérni telefonon...


2011. nov. 30. 11:44
 1/4 anonim válasza:
a teszveszen nincs esetleg ügyfélszolgálat? mert ezzel szabálysértést követett el az eladó, szóval próbálj meg jelezni a teszvesz szerkesztőségének, vagy ügyfélszolgálatának, tuti van valami ilyesmi. remélem sikerül helyretenni a dolgot.
2011. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 asmosys ***** válasza:

Kérdés hogy milyen szállítási határidőt vállalt az eladó. Vannak esetek mikor több mint egy hónap.

Pusztán az a tény hogy Ő lezárta /hisz Te eleget tettél a rád eső résznek, fizettél/ nem sokat jelent.

Pár napot /72 órát/ érdemes rászánni a kapcsolatfelvételre. Már ha az eddig nem telt le. Lehet hogy csak ideiglenesen nem elérhető. Én találkoztam ilyennel is, mégis rendben ment minden.

Nézd meg a felhasználó nevét, ott láthatod, hogy mikor lépett be utoljára, illetve hogy nem rakták át inaktívba. Ez utóbbi, adhat okot némi aggodalomra.

Legrosszabb esetben tehetsz fejlementést is. A weboldalnak minden adata megvan a felhasználókról, nem okoz gondot a beazonosítás. /persze erre elég a bankszámla szám is/

Nem jellemző hogy eddig fajulna egy üzlet, de ha mégis a befizetésed visszaszerezheted, bár némi kellemetlenséggel számolni kell.

Olyan eladókkal óvatosan akiknek nincs, vagy kevés abból is nagyrészt negatív értékellése van.

2011. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mekkora szállítási időt írt. Ha már kifutott belőle, és nem válaszol, akkor írj az oldal szerkesztőinek.
2011. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Csak tájékoztatásul. A tranzakcióra 2 hét áll rendelkezésre. Ezt meghaladhatja abban az esetben, ha a terméklapon több van feltüntetve. Licitáláskor ezt tudomásul vetted.


SEMMIT nem tudsz tenni, csak negatívan értékeled és sírsz a pénzed után magadban. Az ügyfélszolgálat nem fog vele törődni, mivel kedvenc mondásuk "privát levelezést-telefont nem látnak, postát nem ellenőrzik, nem nyomozóhatóság, s legfőképp nem jogosultak egyik fél javára sem dönteni" ha egyáltalán válaszolnak. :)


Adok veszek sokat, egyszer-kétszer én is ráfizettem eladóként és vevőként egyaránt. :(

2011. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!