Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészségügyi szolgáltatás...

Egészségügyi szolgáltatás igénylésénél ha azt írom az igénylésbe, hogy nem élek hozzátartozóval egy háztartásban, pedig igen, akkor ezt ki fogják deríteni? Mennyire rizikós?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok, 0 jövedelem, a szüleimmel élek, és igényelni szeretném a eü szolgáltatást, hogy ne kelljen havi ötezret fizetnem TB-re. Viszont ha a szüleimet megnevezem hozzátartozóként, akkor a jövedelmük miatt nem fogják ezt megadni.(gondolom) Szóval ha valótlanságot írok le, hogy jogosultnak számítsak, akkor mennyire valószínű, hogy lebukok?
2011. dec. 1. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a háztartás jövedelmét, hanem a család jövedelmét nézik:

"33. §

(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában akkor nem biztosított a megélhetés, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át és vagyona nincs."

"4. § (1) E törvény alkalmazásában

c) család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;


d) közeli hozzátartozó:


da) a házastárs, az élettárs,


db) a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek,


dc) korhatárra való tekintet nélkül a tartósan beteg, az autista, illetve a testi, érzékszervi, értelmi vagy beszédfogyatékos vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek, amennyiben ez az állapot a gyermek 25. életévének betöltését megelőzően is fennállt (a továbbiakban: fogyatékos gyermek),


dd) a 18. életévét be nem töltött gyermek vonatkozásában a vér szerinti és az örökbe fogadó szülő, illetve a szülő házastársa vagy élettársa;


f) háztartás: az egy lakásban együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező személyek közössége;"


Szociális törvény: [link]

A többi fogalom magyarázatát is megtalálod benne (pl. jövedelem, vagyon, fogyasztási szerkezetet kifejező arányszám)


A törvény értelmében ha már elmúltál 20 éves és nem vagy nappalis, akkor hiába élsz a szüleiddel, külön családnak számítasz.

2011. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Szerintem nem fogják kideríteni. Én is voltam elég nagy bajban, nekem is kellett ilyesmit igazolnom, azt írtam be, hogy ismerősnél élek. Sőt, egy egyedül élő takarítónő ismerősöm lánya sem kapta volna meg az óvodában az étkeztetési támogatást, ha bevallotta volna, hogy 41.000 forintnál több a jövedelme. Mert az állam szerint egy embernek ki kell jönnie havi 41ezer forintból:) Mivel a szüleid is valósznűleg ketten együtt többet keresnek 41ezer forintnál, még ha nyugdíjasok is szerintem semmi rossz nincs ebben.

2011. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Rosszul írtam, tehát hogy érthető legyen, szóval mivel a szüleid is a havi 41ezer forintnál több pénzükből simán ki kellene hogy tudják neked fizetni az 5000et, amit pedig nem tudnak....semmi rossz nincs benne, ha ezt csinálod.
2011. dec. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!